Początek II semestru w Szkole Podstawowej w Niechorzu obfitował w sukcesy edukacyjne i sportowe.  Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym poziomem wiedzy i umiejętności w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych, konkursach ogólnopolskich i zawodach sportowych, zdobywając nagrody, wyróżnienia i tytuły finalistów lub laureatów.

W konkursach przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie, uznawanych przez specjalistów za najważniejsze, ogromy sukces odniosła uczennica klasy VI Natalia Jankowska.

W konkursie matematycznym uzyskała tytuł finalistki, a w konkursie polonistycznym-  tytuł laureata. Uzyskany wynik zapewnił Natalii liczne przywileje. Są nimi: ocena celująca z języka polskiego, zwolnienie z I części sprawdzianu, a także preferencje przy wyborze gimnazjum.

W ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Stypendiada Wczesnoszkolna”, uczeń klasy II Karol Kleban otrzymał dyplom laureata, a Antoni Garwoliński z klasy III – wyróżnienie i dyplom finalisty.

Uzyskane wyniki udowodniły, że trud i wysiłek włożony przez uczniów, ciekawość świata, otwartość  na wiedzę, wytrwałość i sumienność –  opłaca się.

Na podkreślenie zasłużyły również sukcesy sportowe naszych uczniów. A są to:

  1. Mistrzostwo gminy w piłce ręcznej chłopców
  2. Mistrzostwo gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców
  3. Trzecie miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt
  4. Pierwsze miejsce w turnieju powiatowym XV edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”– największego turnieju piłkarskiego dla dzieci i awans do rozgrywek wojewódzkich.