Za nami kolejne ferie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Jak co roku zorganizowaliśmy różne zajęcia dla najmłodszych w dwóch naszych placówkach. W Rewalu dzięki dobrej aurze za oknami pierwszy dzień mogliśmy spędzić przy ognisku.

 

Później wszyscy chętni brali udział w warsztatach filmowych, których efekty można oglądać na naszej facebookowej stronie. W kolejnych dniach było między innymi malowanie koszulek, gdzie najmłodsi mogli wykazać się niezwykłą kreatywnością, czy wspólne pieczenie pizzy, gdzie każdy mógł się popisać swymi kulinarnymi zdolnościami, a młody wiek wcale nie jest problemem. Zamiast tradycyjnego malowanie buziek w tym roku w programie pojawiły się zajęcia z robienia make-upu, które przyniosły wszystkim wiele frajdy. O ochronie przyrody opowiadał nam przedstawiciel WWF. Na zakończenie w Rewalu zamiast baliku, który został uznany za „nie na czasie”, odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, za co serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Stefanowiczowi. Ponadto piekliśmy ciasto, słuchaliśmy muzyki i graliśmy w kalambury. W Śliwinie również ferie zaczęliśmy od ogniska z udziałem dzieci i rodziców połączonego z zabawami ruchowymi. Każdego dnia w programie było oglądanie bajek, filmów, zabawy karaoke, wspólne gotowanie w tym pieczenie gofrów i faworków, czy zajęcia plastyczne, np. malowanie portretów babci czy dziadka. Raz w tygodniu mieliśmy zajęcia z rękodzieła, np. robienie filcowych ozdób. Miłośnicy rywalizacji z ochotą uczestniczyli w konkursach układania puzzli, gry w scrabble, szachy, warcaby czy w piłkarzyki.

W Śliwinie na zakończanie zrobiliśmy kolorowy bal karnawałowy z konkursem na najbardziej barwny strój. Dzieci, które brały czynny udział otrzymały drobne upominki.

Lidia Słoniewska