W ramach akcji Znani Ludzie Zatrzymują Pociąg strongman Sławomir Toczek przemienił się w dróżnika na dworcu w Pogorzelicy i … zatrzymał wąskotorówkę. Wielkie zdziwienie rysowało się na twarzach podróżujących Nadmorska Koleją Wąskotorową turystów, gdy w czwartek, 24 sierpnia na dworcu w Pogorzelicy Sławek Toczek, ubrany w kolejarską czapkę i wyposażony w lizak zatrzymał skład wąskotorówki.

Akcji towarzyszyły życzliwe uśmiechy pasażerów. Niektórzy z nich, szczególnie ci najmłodsi mieli okazję do zrobienia sobie pamiątkowej fotografii z mistrzem siłaczy na tle rewalskiej kolejki. Z okazji skorzystał również nasz kierownik pociągu Kacper.

– Zrobiłem to na miękko, bez emocji, chociaż nigdy wcześniej nie miałem okazji zatrzymywania pociągu – mówi Sławek po akcji. – Naprawdę super atrakcja ta wasza kolejka, szczególnie po odnowieniu wagonów. Koniecznie muszę się nią przejechać z rodziną – dodaje strongman. Sławkowi gratulujemy serdecznie udanego zatrzymania pociągu i życzymy kolejnych sukcesów… oczywiście w dźwiganiu ciężarów.

Mniej wtajemniczonym przypomnijmy, że Sławomir Toczek to jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy: Wicemistrz Polski Strongman 2005, Wicemistrz Polski Strongman 2006 i Wicemistrz Polski Strongman 2008. Drużynowy Mistrz Świata Par Strongman 2005. Drugi Wicemistrz Europy Strongman 2008. Znanego siłacza będzie można oglądać w akcji w najbliższy piątek, 25 sierpnia w Pobierowie podczas Mistrzostw Polski w Przeciąganiu Liny.

Autor zdjęć Maciek Łozdowski