W dniu 26.12.13 o godzinie 17:00 Zarząd klubu LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal zorganizował spotkanie z Reprezentantem Polski w Piłce Nożnej, zawodnikiem francuskiego klubu Stade de Reims Grzegorzem Krychowiakiem. Grzegorz Krychowiak to wychowanek klubu sportowego Orzeł Mrzeżyno. Następnie swoją karierę piłkarską kontynuował w klubach Żaki Kołobrzeg, Stal Szczecin, Arka Gdynia, Girondins Bordeaux i FC Nantes. Obecnie reprezentuje barwy klubu Ligue 1 Stade de Reims.

Był uczestnikiem Mistrzostw Świata u-20 w 2007 roku w których po jego strzale w 23 min Polska pokonała Brazylię.

W seniorskiej Reprezentacji Polski zadebiutował 14.12.2008 roku. Do dziś w barwach biało-czerwonych rozegrał szesnaście spotkań. Jako 23 letni zawodnik jest nadzieją polskiej piłki nożnej i już dziś wzbudza zainteresowanie wielu klubów ligi angielskiej i hiszpańskiej.

Po miłym uroczystym powitaniu nasz Gość udzielał odpowiedzi na pytania zebrane wśród naszych najmłodszych zawodników i pozostałych widzów. Mogliśmy dowiedzieć się, że jego ulubionym zespołem jest FC Liverpool a jego ulubioną ligą jest angielska Premiership. Ponadto zdradził, że w polskiej Ekstraklasie kibicuje Wiśle Kraków oraz ma podpisany kontrakt z firmą sportową Puma w której to butach rozgrywa mecze i jego marzeniem jest gra w finałach Euro 2016. Dzięki zadawanym pytaniom poznaliśmy Pana Grzegorza jako zagorzałego ekologa, który na co dzień jeździ samochodem o napędzie elektrycznym a jego pasja ekologiczna może być przykładem dla naszej młodzieży. Nasz Gość dzielnie odpowiadał jeszcze na wiele innych pytań i udowodnił iż poczucie humoru nie jest mu obce. Po wywiadzie chętnie i cierpliwie rozdawał autografy i pozował do zdjęć z wszystkimi chętnymi. Na zakończenie naszego spotkania rozegrał mecz z naszymi najmłodszymi zawodnikami czym wzbudził w nich wielką radość. Jesteśmy przekonani, że w trakcie tego dwugodzinnego spotkania wszyscy zgromadzeni widzowie a w szczególności nasi najmłodsi adepci piłki nożnej mogli spełnić wszystkie swoje oczekiwania związane z wizytą naszego reprezentanta kraju. Panu Grzegorzowi życzymy aby nadal pozostał uśmiechniętym i otwartym oraz aby dalej rozwijał swoją karierę piłkarską w jego ulubionej lidze Premiership.

Zarząd klubu LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal za pomoc w zorganizowaniu spotkania szczególnie dziękuje Pani Małgosi Sobolak i jej rodzinie a także pracownikom CIPR.

Mariusz Mamiński Kierownik Klubu

fotorelacja Robert Dajczak