W najbliższy czwartek, czyli 25 czerwca, o godz. 17:00 w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pod tytułem „Rybacy z przeszłości. Fotografie i dawne narzędzia ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie” przygotowana wspólnie przez obie placówki. Wstęp na otwarcie będzie bezpłatny.

Podstawą wystawy „Rybacy z przeszłości” są przedmioty i fotografie ze zbiorów Działu Etnografii Pomorza szczecińskiej placówki.

Za koncepcję całości odpowiada Iwona Karwowska, którą stali bywalcy muzeum w Niechorzu doskonale znają. W latach 90., gdy obie instytucje zgodnie współpracowały, właśnie Pani Iwona dbała o tę zgodę i kolejne ekspozycje udostępniane dla zwiedzających w dawnym budynku naszego muzeum.

Wspólna wystawa jest efektem wielomiesięcznych starań pracowników Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, aby po kilku latach przerwy reaktywować współpracę. Udało się dzięki dobrej woli dyrektora muzeum w Szczecinie Lecha Karwowskiego i jego zastępcy Dariusza Kacprzaka. „Rybacy z przeszłości” spędzą w naszej gminie najbliższych kilka miesięcy, aby wiosną pojawić się w stolicy Pomorza Zachodniego.

Oprócz wystawy planowane są także prelekcje tematyczne dla zainteresowanych rozłożone na cały czas pobytu wystawy w niechorskim muzeum. Pierwszy z nich już w sierpniu. O terminach kolejnych wykładów muzeum w Niechorzu informować będzie na bieżąco.