Ruszyła maszyna po szynach…

W majowy weekend Nadmorska Kolej Wąskotorowa wróciła na tory. Rozpoczęcie sezonu przewozowego odbyło się przy słonecznej, wiosennej pogodzie, co w bezpośredni sposób przełożyło się na ilość przewiezionych pasażerów.

Pomimo wielu trudności technicznych, spowodowanych kradzieżami elementów torowisk, które miały miejsce na początku roku, rewalska wąskotorówka po raz kolejny w swojej prawie 120-letniej historii wyruszyła w trasę z Gryfic do Pogorzelicy. W ciągu trzech weekendowych dni Nadmorska Kolej Wąskotorowa przewiozła ok. 4 000 pasażerów – to prawie tyle samo, co w zeszłym roku. Jest to bardzo dobry wynik, zważając na to, że tegoroczny weekend majowy, ze względu na niezbyt korzystny układ w kalendarzu, nie należał do najdłuższych.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie wąskotorówką nie zmaleje i w sezonie letnim padnie kolejny rekord frekwencji. Jednocześnie przypominamy, że podobnie jak w zeszłym roku na 100-tysięcznego pasażera, który skorzysta z usług Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej czekać będzie atrakcyjna niespodzianka. Oczywiście o ilości przewiezionych pasażerów oraz o zbliżającym się przewidywanym czasie przejazdu 100-tysięcznego pasażera informować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Tymczasem już dziś zapraszamy wszystkich miłośników wąskotorówek do skorzystania z kursów rozkładowych, które odbywać się będą regularnie aż do 30 września. Zachęcamy również szkoły i młodzież do skorzystania z naszych projektów promocyjnych: Edukacyjnej Podróży w Czasie oraz Dnia Dziecka z Wąskotorówką.

Szczegółowe informacje, dotyczące aktualnych rozkładów jazdy, cenników i promocji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.

Zapraszamy serdecznie do odbycia fascynującej podróży w czasie Nadmorską Koleją Wąskotorową.

A tak piszą o naszej kolejce na Wirtualnej Polsce: http://turystyka.wp.pl/title,Atrakcje-Pomorza-Zachodniego-Nadmorska-Kolej-Waskotorowa,wid,17495770,wiadomosc.html