Rusza budowa Baltic Pipe. Alternatywna ścieżka rowerowa

GAZ-SYSTEM zaprasza do korzystania z alternatywnej ścieżki rowerowej na trasie „Pogorzelica – Mrzeżyno” i „Velo Baltica”

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, w ramach projektu Baltic Pipe, rozpoczął prace związane z organizacją terenu budowy w gminie Rewal. Lokalizacja inwestycji znajduje się na terenie Nadleśnictwa Gryfice oraz na obszarze administrowanym przez Urząd Morski w Szczecinie.

W związku z tym GAZ-SYSTEM zwraca się z prośbą do rowerzystów, mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się po szlakach rowerowych „Pogorzelica – Mrzeżyno” oraz „Velo Baltica”, których odcinki tras znajdują się na terenie gminy Rewal, w szczególności na terenie Nadleśnictwa Gryfice.

Trasy te będą częściowo służyć jako droga dojazdowa dla sprzętu budowlanego na teren budowy. Znacznemu zwiększeniu ulegnie więc natężenie ruchu na tym odcinku w obu kierunkach!

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej alternatywnej ścieżki rowerowej oraz prosimy o stosowanie się do zaleceń i informacji umieszczonych na tablicach informacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy Rewal oraz Nadleśnictwa Gryfice.

Alternatywna ścieżka rowerowa oraz teren budowy zostały przedstawione na poniższej grafice

Projekt Baltic Pipe zakłada stworzenie nowej drogi dostaw gazu z Norwegii do Polski. Prace realizowane przez GAZ-SYSTEM po stronie polskiej obejmują m.in. budowę gazociągu podmorskiego na dnie Morza Bałtyckiego, połączenie gazociągu podmorskiego z istniejącym systemem przesyłowym oraz rozbudowę i modernizację polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego poprzez budowę gazociągów relacji Niechorze-Płoty i Goleniów-Lwówek, a także budowę nowej tłoczni gazu Gustorzyn oraz rozbudowę dwóch istniejących tłoczni (Goleniów i Odolanów).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z przedstawicielami spółki GAZ-SYSTEM:

Marta Leszczyńska tel. 22 220 13 72 (gazociąg podmorski Baltic Pipe)

Magdalena Mechlin. tel. 61 854 45 03 (gazociąg lądowy Baltic Pipe)

Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe można znaleźć na stronie: www.baltic-pipe.pl