W minioną sobotę (18 kwietnia) w Gryfickim Domu Kultury odbył się etap powiatowy Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych.

W tym organizowanym w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego wydarzeniu udział wzięli młodzi muzycy (wokaliści i zespoły muzyczne) z powiatu gryfickiego. Cieszy fakt, że wiele z tych osób (w tym obydwie Laureatki Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych) jest obecnie – lub było w przeszłości – związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rewalu.

Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Grochowski – przewodniczący (przedstawiciel Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie), Tadeusz Ślusarczyk, Krzysztof Malicki, postanowiła zakwalifikować do etapu wojewódzkiego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych Nikolę Jodłowską ze Stuchowa (klimatyczne wykonanie piosenki z filmu „Miasto 44”), oraz Wiktorię Sztanderę z Rewala (ciekawa, dojrzała interpretacja utworu „Byłam Różą”).

Laureatki będą reprezentowały powiat gryficki 14 czerwca 2015 roku, w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Już dziś trzymajmy za nie kciuki!

Wyróżnione zostały następujące osoby: Magdalena Chmielecka, Katarzyna Pawluch, Klaudia Pasternak, Kaja Kwiatkowska, Eryk Markanycz, Julia Modrzejewska a w kategorii Piosenki Dziecięcej powiat reprezentować będą: Zuzanna Brej, Wiktoria Krzesińska i Judyta Kożuch.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Gminny Ośrodek Kultury w Rewalu