W październiku w telewizji i Internecie rozpoczęła się kampania reklamowa pożyczki gotówkowej, oferowanej przez Alior Bank. W spotach reklamowych, oprócz mężczyzny w meloniku główną rolę odegrała… Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Na potrzeby kampanii reklamowej, prowadzonej od 9 października 2014 r. w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych oraz na portalach internetowych przygotowano spot telewizyjny pod tytułem „Pociąg” w 30- oraz 15-sekundowych wersjach. W reklamie mężczyzna, grany przez aktora Saniwoja Króla, ubrany w charakterystyczny granatowy garnitur i melonik pomaga klientowi dogonić pociąg z marzeniami. W rolę narratora wcielił się po raz kolejny Wojciech Malajkat. Spot, wyreżyserowany przez Kota Przyborę wyprodukowany został przez warszawskie studio Easy Hell Productions, znane m.in. z reklam T- Mobile z udziałem Roberta Lewandowskiego oraz chipsów Lays i Pepsi z Wojciechem Szczęsnym w roli głównej.

Zdjęcia do filmu kręcone były na dworcu w Trzęsaczu (rozmowa głównego bohatera z „melonikowcem”), przy dworcu Niechorze Latarnia (sceny kaskaderskie na dachu pociągu) oraz na trasie kolejki między Niechorzem i Pogorzelicą (pościg na motorze za pociągiem). – Ujęcia w gminie Rewal kręcone były przez dwa dni (15-16 września), ale wcześniejsze przygotowania do zdjęć trwały aż 2 tygodnie – opowiada Marcin Trybulec kierownik lokacji. – To była prawdziwa przyjemność, bo wszystko poszło gładko, według planu. Do tego świetne plenery, udana współpraca z Nadmorska Koleją Wąskotorową i wspaniała pogoda, która dopisała nam od samego początku do końca zdjęć – dodaje p. Marcin.

W realizacji przedsięwzięcia uczestniczyła 50-osobowa ekipa, w tym aktorzy, kaskaderzy, filmowcy oraz ekipy techniczne, odpowiedzialne za rozstawianie sprzętu i catering. Przy ujęciach kaskaderskich z wykorzystaniem dźwigu aktorów asekurowali również ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęciowej z planu filmowego, a tym, którzy jeszcze nie widzieli spotu proponujemy obejrzenie filmu na stronie internetowej:
Maciej Łozdowski
http://www.youtube.com/watch?v=y2u37yGV3Ws