Pobierowo słynie z uroczystego obchodzenia ważnych świąt narodowych, a wszystko to za sprawą Ks. Stanisława Krzyżanowskiego inicjatora wspólnego śpiewania, pod którym kryją się spotkania tzw. grupy rodzinnej czyli mieszkańców Pobierowa skupionych wokół tej pięknej idei.

Dwa razy do roku przy okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Niepodległości wszyscy chętni mogą się spotkać by razem śpiewem uczcić te wyjątkowe okoliczności. Na uczestników czekają zawsze specjalnie przygotowane śpiewniki ze znanymi i lubianymi pieśniami patriotycznymi.

Również w tym roku wspólne śpiewanie spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem, przyciągając tych starszych jak i tych młodszych, a wszyscy przy akompaniamencie fortepianu mogli radośnie obejść święto niepodległości.

„Świętowanie ma większą moc, gdy robi się to razem”

Pobierowo, 11 listopada 2014 r.

Niepodległość piękne słowo – tak jak honor i wolność. No co dzień znaczy ono tyle, co polski dom, polski las, polska szkoła, polskie władze i polski Kościół. W tym ważnym dla Polaków dniu śpiewamy polskie pieśni jako wolni ludzie w wolnym kraju.

To już po raz czwarty spotykamy się my, mieszkańcy Pobierowa i wszyscy, którzy radują się z tego święta . Wspólne zdjęcie pozostanie pamiątką tych wszystkich, którzy zaszczycili swoją obecnością kolejną IV już lekcję śpiewu.

Grupa Rodzinna z Pobierowa