Mistrzostwa w Przeciąganiu Liny Nocą to sztandarowe wydarzenie sportowo – rozrywkowe Pobierowa, przyciągające tłumy spragnionych dobrej zabawy turystów. Co roku, od dwunastu lat na zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Mickiewicza spotykają się śmiałkowie, którzy chcą pokazać swą siłę nie tylko przeciągając linę, ale także mierząc się ze znanymi polskimi Strongmanami w specjalnie przygotowanych konkurencjach.

Całe wydarzenie prawie od samego początku prowadzi znany i lubiany prezenter i dziennikarz Irek Bieleninik, który wprowadza zebraną publiczność w doskonały nastrój. W tegorocznym Przeciąganiu Liny udział wzięło 6 drużyn: „Ratownicy”, „Quercus”, „CIPR”, „FC Strzegom”, „Kozanowscy” i „U Jacha”. Drużyna H2O, która przez lata niezmiennie zdobywała I miejsce, w tym roku zrezygnowała z udziału w zawodach. Reprezentanci drużyny pokazali jednak jak skutecznie zabrać się do konkurencji, zdradzając co nieco ze zwycięskiej techniki.

Wyniki „liny” były dość zaskakujące, okazało się że lider którym do samego początku byli pobierowscy ratownicy przegrali z niepozorną drużyna „Quercus”, która w tym roku startowała po raz pierwszy. Ostatecznie „Quercus” zajął I miejsce, „Ratownicy” II miejsce, na III miejscu znalazła się drużyna „U Jacha”, poza podium na miejscu IV uplasował się „CIPR”, kolejno miejsce V zajęli „FC Strzegom”, a VI „Kozanowscy”. Zwycięzcy otrzymali również fantastyczny tort ufundowany przez Pana Karola Różańskiego oraz wielką butelkę szampana, którą mogli opić wygraną.

Nie mogło zabraknąć oczywiście pokazów siłaczy, którym towarzyszyły konkurencje dla publiczności. Sławomir Toczek i Jarosław Dymek dwaj popularni, odnoszący sukcesy Strongmani zaprezentowali kilka spektakularnych pokazów siły przeciągając 12 – tonowy wóz strażacki, przewracając ponad 400- kilogramową oponę, czy też wykonując sławny spacer Buszmena polegający na przenoszeniu na ramionach dwóch słusznej wagi nosideł, w których dodatkowo znajdowały się 4 Panie, ważące lekko ponad 50 kilogramów. Na zakończenie wieczoru zagrał polski, rockowy zespół Kobranocka.

Całe wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie sponsorzy: Rada Sołecka i Sołtys Pobierowa Iwona Zacharczuk, fundatorzy pucharów, Pan Karol Różański, który zakupił tort dla zwycięzców, Sklep OD i DO Pan Robert Stępień – nagrody i poczęstunek dla zawodników, Sklep Makro – poczęstunek dla zawodników, Firma Kolastyna , która ufundowała upominki i nagrody, Centrum Informacji, Promocji i Rekreacji Gminy Rewal, które ufundowało gadżety dla zwycięzców.