Tradycyjnie już wraz z ostatnimi dniami kalendarzowego lata w Pustkowie odbywa się zakończenie sezonu letniego. 17 września na Błoniach przy miejscowym stawie odbyła się impreza plenerowa, na którą oprócz mieszkańców i turystów zaproszeni zostali na stałe związani z Pustkowem Motocykliści, Garbusiarze oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Impreza zorganizowana została wspólnymi siłami Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Dobrej muzyki oraz smacznego jedzenia tego dnia w  Pustkowie nie brakowało. Było ognisko, a dla najmłodszych wielka dmuchana zjeżdżalnia. Wzdłuż ulicy Słoneczne podziwiać można było wspaniałe motocykle oraz zabytkowe pojazdy spod znaku Volkswagena. Mimo już chłodnych wieczorów zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Następnego dnia o godzinie 8:00 pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei odprawiona została eucharystia z udziałem Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, który uroczyście poświęcił tabliczkę upamiętniającą VIII Rajd Pielgrzymkowy Sursum Corda. Podczas liturgii została wkopana poświęcona przez papieża Franciszka sadzonka Dębu Chrobrego. Kulminacyjnym momentem eucharystii było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz poświęcenie chrzcielnicy, która stanie w nowej kaplicy o wybudowanie której zabiega Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa. O godzinie 12:00 odbyła się masz św. odpustowa z udziałem członków Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, Motocyklistów i Garbusiarzy celebrowana przez ks. prof. Wiesława Dyka oraz proboszcza parafii Rewal ks. Krzysztofa Przybyło. O godzinie 15:00 członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w Zakończeniu lata w Pustkowie. Szczególne podziękowania należą się osobom zaangażowanym w organizację tych dni, sponsorom za pomoc finansową oraz wszystkim przyjaciołom Pustkowa, którzy poświęcili swój czas, aby być z nami w ten wyjątkowy weekend.

Sołtys Pustkowa Łukasz Tylka