Potęga Prasy jest obozem dziennikarskim dla dzieci i młodzieży, pragnących spróbować swych sił jako profesjonalni dziennikarze. Uczestnicy obozu nie tylko zbierają materiały i publikują swoje artykuły w gazecie „Rewalacje”. Prowadzą również własne rozgłośnie radiową RewalStacja oraz telewizję TeVa-Rewal.

Pierwszy raz Potęga Prasy zawitała do Rewala w 1997 r. czyli 18 lat temu. Z okazji swojej pełnoletności młodzi dziennikarze zorganizowali w centrum Rewala, na placu z wielorybami urodzinowy event. Były tańce, zabawne konkursy, wspólne śpiewanie i randka w ciemno. Wszystko to spontanicznie przygotowali sami uczestnicy obozu, świętując ta niezwykłą rocznice wraz wypoczywającymi w Rewalu turystami. Ponieważ były to urodziny nie mogło zabraknąć również urodzinowego tortu oraz szampana. Olbrzymi tort znalazł licznych entuzjastów, którzy ustawili się w długiej kolejce by go skosztować. W czasie imprezy można było także zakupić najświeższy numer tygodnika Rewalacje.

Wydarzenie zakończyło uroczyste ślubowanie dziennikarzy, którzy po raz pierwszy wzięli udział w obozie. Następnie obozowicze wraz ze swoimi opiekunami zatańczyli poloneza.

Życzymy Potędze Prasy kolejnych owocnych lat pracy, wielu czytelników i słuchaczy oraz profesjonalizmu i wytrwałości w poszukiwaniu prawdy.