Mimo pięknej pogody i plaż kuszących swymi urokami, goście wybrzeża rewalskiego w tym roku równie chętnie odwiedzają pozostałe atrakcje turystyczne. Wielu z nich szuka informacji o naszym regionie w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Lekcje muzealne, które już na dobre wpisały się w muzealny repertuar, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wielu odwiedzających jest pod wrażeniem zbiorów jakie prezentujemy, w wydawać by się mogło, niewielkim przybytku.

W tym roku muzeum oferuje wszystkim zaciekawionym przybyszom trochę nowości –  salę wystaw czasowych przygotowaną wraz z Muzeum Narodowym w Szczecinie, na której zaprezentowane zostały  ciekawe zbiory związane z rybakami z przeszłości.

Wystawy czasowe powiększono do dwóch pomieszczeń, poza wcześniej wspomnianą, mamy coś dla pasjonatów płótna i pędzla- wystawę malarstwa lokalnego, pokazującą w dużej mierze klimat marynistyczny, ale nie tylko…

Wszystkich tych, którzy jednak nie trafili przed „uroczy budynek z przeciętą żółtą łódką” zapraszamy do zajrzenia w nasze progi.