24 kwietnia, jak co roku o tej porze, liczne grono wielbicieli naszych przedsięwzięć zebrało się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu aby kolejny raz podsumować postępy w nauce uczniów GOK.

Tradycją stało się, iż koncerty „Podsumowania” inauguruje występ naszych najmłodszych uczennic z zajęć rytmicznych, grupa taneczna „Muszelki” tym razem uświetniła nasz projekt tańcząc między innymi do utworu „Parasolki”.

Repertuar przeglądu sekcji muzycznej był niebywale rozległy – od klasyków takich jak Ludwig van Beethoven, przez rockowe brzmienia lat  80-tych i popowe rytmy ostatniej dekady ubiegłego wieku, po autorskie utwory („Fingerwalk”  Tomasza Skierczyńskiego, który został zagrany przez jednego z jego uczniów). Była też mała niespodzianka dla fanów rapu, swoje nowe dzieło przedstawił Paweł Kluska – laureat eliminacji konkursu „Mamy Talenty”, który zebrał ogromne brawa, nie tylko od fanów kultury hip-hopu.

Po odsłuchaniu zestawienia muzycznego nasi konferansjerzy (w tej roli spisali się bezbłędnie uczniowie GOK- Piotr Klem oraz Krystian Ziemiński) zaprosili uczestników „Podsumowań” na słodkie co nie co przy kawie i herbacie, w otoczeniu pozostałych efektów pracy bywalców Gminnego Ośrodka Kultury.

Bilans działań GOK nie dotyczył jedynie sekcji muzycznej, nie zabrakło galerii z efektami pracy grupy „Fotoforma” , w której goście mogli podziwiać zdjęcia z warsztatów wizażu jak i apetyczne dania z zajęć poświęconych fotografii produktu. Nie zabrakło dzieł uczestniczek „Twórczywa”, niezmiernym zainteresowaniem cieszyły się latarnie morskie, które są dowodem na to, że doniczka ma wiele zastosowań i niekoniecznie musi służyć nam do prezentacji naszych ogrodniczo-hodowlanych umiejętności.

Odliczamy już dni do kolejnej inauguracji zajęć w GOK, niemniej jednak w okresie wiosenno-letnim zapraszamy do odwiedzin w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie poza działalnością muzealną będziemy przygotowywali plan działań na kolejny „sezon” dla naszego ośrodka w Rewalu. Mamy nadzieję, że nie obędzie się bez miłych niespodzianek.

Lidia Słoniewska
Gminny Ośrodek Kultury w Rewalu