W ramach obchodów 120-lecia Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza w czwartek, 11 sierpnia 2016 r. na imprezę pod nazwą Podróż z Balladą.  Tym razem na zabytkowym dworcu w Rewalu wystąpi zespół Cisza Jak Ta, który w swym recitalu zaprezentuje utwory, nawiązujące do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy czy Wolnej Grupy Bukowina.

Wśród zespołów folk-poetyckiego nurtu trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 8 płyt i zagrał ponad 550 koncertów na scenach w całej Polsce. Są wyjątkowym zjawiskiem na scenach Krainy Łagodności. Gdziekolwiek się pojawią – tam oczekują ich wierni słuchacze, mimo, że nie zabiegają o wsparcie mediów. Rzadko można spotkać ich w radiu, w telewizji też nie goszczą prawie wcale, a mimo to miłośników zespołu Cisza Jak Ta ciągle przybywa. Nawiązują do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy czy Wolnej Grupy Bukowina. Swą muzyką niosą radość i uśmiech, ale także refleksję i zadumę. Poezją zdają się oczyszczać świat z brudu, smutku i zła. Czynią to w sposób mistrzowski, niezwykle otwierając się od początku koncertu na świat i słuchaczy – dlatego świat życzliwości słuchających zawsze stoi dla nich otworem. Niezwykłym wdziękiem i bezpretensjonalnością zjednują sobie przyjaciół, którzy z uśmiechem lub zadumą spijają z ich ust słowa największych polskich poetów. To pieśni sercem pisane. A na koncertowym „pokładzie” Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno – pies zespołowy, ulubieniec Publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy, jako członek Ciszowej rodziny.

Czwartkowy koncert będzie drugim kulturalnym wydarzeniem, zorganizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową w ramach cyklu Poezja na Dworcu. Tak samo jak przed rokiem wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Przed koncertem Zespołu Cisza Jak Ta w krótkim recitalu wystąpi Ewa Michrowska, uczestniczka 5. edycji The Voice of Poland, występująca w drużynie Justyny Steczkowskiej. Artystka zaprezentuje się w oryginalnych aranżacjach standardów polskiej muzyki popularnej, przy akompaniamencie Krzysztofa Reduły.

Zarówno przed, jak i w trakcie imprezy będzie można kupić na stoisku promocyjnym piwo, sygnowane przez Nadmorską Kolej Wąskotorową, a wyprodukowane przez Minibrowar Kowal z okazji 120 rocznicy nadmorskiej wąskotorówki. Piwo będzie można nabyć w promocyjnych cenach.

Początek imprezy już o godz. 19: 00. Zapraszamy.

Organizatorem koncertu w Pogorzelicy jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przy współpracy z CIPR Gminy Rewal. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny, a to za sprawą sponsora generalnego Sandry SPA z Pogorzelicy oraz wsparcia Banku Spółdzielczego w Gryficach. Imprezie patronuje portal informacyjny Infoludek, serwujący najświeższe informacje z naszego regionu.

UWAGA: na koncert w Rewalu będzie można dojechać koleją wąskotorową. Specjalny pociąg pozarozkładowy podstawiony zostanie w Trzęsaczu o godz. 18:30. Skład specjalny będzie czekał do zakończenia koncertu w Rewalu, by rozwieźć uczestników po zakończeniu imprezy w kierunku Pogorzelicy i Trzęsacza. Bilety przejazdowe na kurs specjalny pociągu można nabyć  w promocyjnej cenie 10 zł (przejazd tam i z powrotem).