We wtorek, 15 sierpnia 2017 r., w Święto Wojska Polskiego Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do odbycia niesamowitej podróży w czasie z Marszałkiem Józefem Piłsudskim oraz jego legionistami, jadącymi na front.

Podczas pierwszych dwóch kursów (wyjazd z Gryfic o 8:40 i z Trzęsacza o 10: 00) będzie można na chwilę cofnąć się do początku lat dwudziestych minionego stulecia i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Marszałkiem, jego świtą i legionistami, ubranymi w historyczne stroje z minionej epoki. W momencie kulminacyjnym, punktualnie o godz. 12:00, na dworcu wąskotorowym w Pogorzelicy odbędzie się krótka rekonstrukcja historyczna odparcia ataku bolszewików na pociąg z legionistami. W inscenizacji bitwy wezmą udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz”, działającej przy Klubie Garnizonowym VII Brygady Obrony Wybrzeża w Trzebiatowie.

A po bitwie zapraszamy na grochówkę z oryginalnej wojskowej garkuchni przy dźwiękach żołnierskich patriotycznych pieśni.

Do odbycia prawdziwej podróży w czasie zaprasza Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Sołtys i Rada Sołecka Pogorzelicy oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz” z Trzebiatowa.