Piątek trzynastego kojarzy się zazwyczaj z pechem i to poważnym pechem. Najlepiej prezentują to losy bohaterów kultowej serii filmowych horrorów. Na przekór wszystkiemu właśnie na ten dzień wyznaczono gminne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

W ramach ogólnopolskiego konkursu startują dzieci w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 i młodzież z gimnazjów. W tym roku w naszych eliminacjach wzięła udział trzydziestka, która walczyła o prawo startu na szczeblu powiatowym oraz o nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów. Być może by nie kusić losu w piątek trzynastego, ze szkoły podstawowej w Rewalu nie pojawiło się żadne dziecko. ZSS z Rewala wystawił reprezentantów tylko wśród gimnazjalistów. Szkoda. Na szczęście pozostałe placówki z gminy podeszły do sprawy inaczej i byliśmy świadkami wyrównanej i ciekawej rywalizacji. Najliczniej reprezentowana była kategoria 4-6, gdzie konkurowało ze sobą 12 osób.

Jury w składzie: Barbara Kral, Joanna Matuszak i Lidia Słoniewska, nie miało łatwego zadania. Ostatecznie ich zdaniem w poszczególnych kategoriach triumfowali:

klasy 1-3:
1. Oliwia Zelwak SP Niechorze
2. Karol Kleban SP Niechorze
3. Julia Michowska SP Niechorze
wyróżnienie: Zofia Zelwak SP Niechorze

klasy 4-6:
1. Marta Oświęcimska SP Niechorze
2. Marcel Jarocki SP Pobierowo
3. Natalia Jankowska SP Niechorze
wyróżnienie: Edyta Łozdowska SP Niechorze

gimnazja:
1. Karolina Kułaga – Pobierowo
2. Michał Bartkowski – Pobierowo
3. Katarzyna Jankowska – Pobierowo

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Podobnie jak nauczycielom, którzy pomogli dzieciom w przygotowaniu repertuaru na konkurs. Laureatom pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym. A na koniec dziękujemy rodzicom, którzy pojawili się w muzeum, aby posłuchać uczestników.