PUSTKOWO. Memoriał Marcina Kowalczyka rozpoczął w sobotę dwudziesty trzeci rok turniejów siatkówki plażowej na Wybrzeżu Rewalskim, organizowanych przez Wiesława Wiatrowskiego. W sumie było ich już ponad 400. Sobotniej imprezie z cyklu „Sandra Beach” (rozgrywki trójek w formule open) towarzyszyły trudne warunki atmosferyczne. Zawody były piątym memoriałem zmarłego w wieku 35 lat Marcina Kowalczyka z Wrocławia, zwycięzcy pierwszego turnieju zorganizowanego w 1994 r.

W sobotę wygrała drużyna reprezentująca Polską Spółkę Gazownictwa (Piotr Lemiszko – Wrocław, Andrzej Bąk oraz jego syn Szymon – Trzebiatów). Drugie miejsce przypadło ekipie o współgrającej z pogodą nazwie „Gniew oceanu” (Marta Radwańska – Ozorków, Adam Papiernik – Ozorków, Grzegorz Wiertlewski – Krotoszyn), trzecie zajęły „Wyzwolone nosorożce” (Mateusz Gruchot – Poznań, Patryk Kuczer – Głogów, Piotr Kaleta – Katowice). W niedzielę pogoda była chyba jeszcze gorsza niż w sobotę. Dlatego sołtys Pustkowa Łukasz Tylka obiecał powstanie co najmniej jednego boiska do plażówki na bardziej osłoniętym terenie. Mimo trudnych warunków aż 12 drużyn zgłosiło się do turnieju par mikstowych. Były wśród nich dwie ekipy z Niemiec. Po kilkugodzinnych eliminacjach udało się wyłonić dwie pary finałowe. Zdecydowanie lepszą ekipą okazali się „Schabcie” (Ola Długosz, Michał Matera – Szczecin), pokonując 2:0 „Błyskawice” (Patrycja Król – Pabianice, Maciej Wołoszyn – Szczecin). Trzecie miejsce przypadło „Czarusiom” (Ewa Winnik – Szczecin, Damian Gęga – Świerzno). W zmiennych warunkach atmosferycznych odbył się ubiegłotygodniowy środowy turniej losowany „Pustkowo Beach”, eliminacje rozgrywano jeszcze przy dobrej pogodzie, natomiast mecze fazy pucharowej odbyły się już przy padającym deszczu, i to coraz mocniejszym. Ale nikt nie miał zamiaru odpuścić. Wygrała ekipa „Pustkowo Team” (Piotr Kaleta – Katowice, Patryk Kuczer – Głogów), drugie miejsce przypadło duetowi „Nie ma lipy” (Andrzej Bąk – Trzebiatów, Grzegorz Wiertlewski – Krotoszyn), trzecie – teamowi „Dorsz i śledzie” (Bogdan Chudzik – Erkelenz k. Moenchengladbach, Wojciech Kulikowski – Gorzów Wlkp.). Dzisiaj wyjątkowo zawodów losowanych w Pustkowie nie będzie. Zaplanowana jest bowiem 25. edycja turnieju dwójek w formule open o puchar wójta gminy Rewal. To chyba najstarsza tego typu cykliczna impreza w Polsce. A kolejne turnieje trójek i mikstów w najbliższy weekend. Każdy może spróbować swych sił. Na najlepszych czekają upominki od sponsorów, a wszyscy mają gwarancję dobrej zabawy. Zapisy bezpośrednio przed turniejami przy boiskach w środy, soboty i w niedziele w godz. 10-10.30. Przy ładnej pogodzie warto pojawić się na plaży w Pustkowie również w inne dni. Czynne są tam bowiem boiska, z których można skorzystać bezpłatnie, grając w siatkówkę plażową lub tenisa plażowego.

Można także trafić na muzyczny wieczór nad wodą – pomysł na wyciszenie o zachodzie słońca. Źródło Kurier Szczeciński ©℗ (kw)