Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zorganizował w dniu 08 kwietnia 2017 otwarte Śniadanie Wielkanocne dla społeczeństwa naszej gminy. Projekt realizowany był przy współpracy z Towarzystwem „ę” -” UTW dla społeczności…

Zasadniczym celem projektu była integracja członków UTW z innymi mieszkańcami gminy,integracja międzypokoleniowa poprzez podtrzymywanie i kultywowanie tradycji wielkanocnych. Głównymi koordynatorami przedsięwzięcia byli wolontariusze UTW – Danuta Hodowaniec, Maria Stępniewska i Agnieszka Matuszak.

Warsztaty twórcze przygotowujce ozdoby wielkanocne- palmy nawet o wysokości 3 m, pisanki wykonane różnymi metodami, stroiki, wianki wielkanocne, kartki świąteczne itp. trwały od lutego 2017 w cyklicznych cotygodniowych spotkaniach w Niechorzu i w Rewalu z licznym udziałem mieszkańców Pobierowa, Pustkowa,Trzęsacza, Śliwna.

Śniadanie Wielkanocne to nie tylko wystawa prac wykonanych na warsztatach UTW i rysunków naszego najmłodszego pokolenia -prace dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli naszej gminy czy konsumpcja potraw przygotowanych przez naszych studentów ale przede wszystkim doskonale opracowany i wygłoszony wykład na temat „Tradycje Wielkanocne” przez naszą koleżankę Bożeną Damrych – o podkład wizualny części merytorycznej zadbał nasz fotograf- kamerzysta Stanisław Daszkiewicz a całość spotkania uświetnił nasz rewalski chór Amber Singers.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, naszym sponsorom – Sołtysowi z Rewal, Sołtysowi z Niechorza, pracownikom Muzeum w Niechorzu i wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się swoim wkładem do przygotowania i realizacji Śniadania Wielkanocnego dla wszystkich naszych mieszkańców.