W minioną niedzielę na stadionie sportowym w Niechorzu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. W rywalizacji brało udział dziesięć drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie „A” stratowali mężczyźni, zaś w grupie „C” kobiety. Stawką zawodów było oprócz cennych nagród było prawo startu w zawodach pożarniczych na szczeblu wojewódzkim.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich były ćwiczenia bojowe z użyciem pompy strażackiej. Ich zadaniem było przygotowanie w jak najkrótszym czasie dwóch linii gaśniczych oraz wykorzystanie silnego strumienia wody do złamania tarczy i strącenia czterech pachołków. Konkurencja bardzo widowiskowa i dynamiczna wymagała od uczestników wiele uwagi, gdyż każdy błąd mógł kosztować drużynę bezcenne sekundy i punkty karne.

Drugą konkurencją zawodów sportowo- pożarniczych w Niechorzu była sztafeta 7 x 50 m. Zawodnicy rozstawieni zostali wzdłuż bieżni lekkoatletycznej w odległości 50 m od siebie. Ich celem było dostarczenie prądnicy strażackiej z linii startu na linię mety w możliwie najkrótszym czasie. Poszczególni zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania szereg przeszkód takich jak rów, płotek, slalom czy równoważnię. Zadaniem ostatniego zawodnika było przymocowanie prądnicy do węża strażackiego i dotarcie do mety.

Łączny czas uzyskany przez drużyny w obu konkurencjach sumowany był w wynik końcowy. Najlepszą wśród kobiet okazała się ekipa z Gryfic z wynikiem 160,21 pkt. Na drugim miejscu uplasowały się Płoty 162,75 pkt, a na trzecim Kiełpino 171,70 pkt.

Wśród mężczyzn historyczne zwycięstwo odnieśli gospodarze zawodów. Zespół OSP Niechorze zwyciężył w obu konkurencjach i z wynikiem 108,70 pkt. pewnie zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu z wynikiem 112,93 pkt. uplasowało się Świeszewo, a na trzecim Kiełpino 115,50 pkt.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach bryg. Dariusza Sobczyka. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Roman Pikulski.

W ceremonii zakończenia zawodów uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu gryfickiego oraz Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski. Szczególne podziękowanie należą się Nadleśnictwu Gryfice za wsparcie finansowe imprezy. Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.