Uwaga,

W związku z licznymi pytaniami do Urzędu Gminy,  przypominamy, że w myśl Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia, § 8, obowiązuje do odwołania, czasowe ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców, między innymi:

polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu, z wyłączeniem realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.
związanej z konsumpcją i podawaniem napojów
związanej z fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi
związanej z prowadzeniem usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Jako usługi hotelarskie uznaje się wszelkie, krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych.

Link do treści rozporządzenia