Informujemy, iż od dnia 18 maja do funkcjonowania na nowych zasadach wracają obiekty sportowe będące we władaniu Gminy Rewal.

Według wytycznych Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 878) zwiększa się limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych:

– boisko w Rewalu przy ul. Szkolnej 1 – 14 osób (+2 trenerów)

– pełnowymiarowe boisko w Niechorzu przy ul. Leśnej 3 i boisko w Pobierowie przy ul. Moniuszki 4 – 22 osoby (+4 trenerów). Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób (+ 3 trenerów). Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową.

Możliwa będzie również organizacja zajęć w obiektach zamkniętych – halach sportowych. Zajęcia sportowe w takich miejscach będą możliwe w następujących grupach:

– hala sportowa w Niechorzu przy ul. Śląskiej 4 oraz hala sportowa w Pobierowie przy ul. Kościuszki 4 – 16 osób (+ 2 trenerów),

– hala sportowa w Rewalu przy ul. Szkolnej 1 – 32 osoby (+3 trenerów).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo na terenie obiektów obowiązują zasady:

  • weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt do zarządcy,
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, dostęp tylko do wc,
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • szczegółowe wytyczne Polskich Związków Sportowych dotyczące formuły prowadzenia zajęć.