Gmina Rewal słynie z w pełni profesjonalnych obiektów sportowo – rekreacyjnych usytuowanych w Rewalu, Pobierowie i Niechorzu oraz mniejszych boisk znajdujących się na terenie całej gminy. Bogata baza sportowa o wysokim standardzie pozwala na organizowanie treningów, zgrupowań i turniejów, z czego chętnie korzystają drużyny z Polski i z zagranicy.

W miesiącach letnich kompleksy sportowe w których skład wchodzą boiska piłkarskie z murawą naturalną i sztuczną, hale, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, bieżnie lekkoatletyczne, boiska do siatkówki plażowej, siłownie oraz wypożyczalnie rowerów, są oblegane przez drużyny reprezentujące różne dyscypliny sportowe. Dotychczas w sezonie letnim 2014 z doskonałej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w gminie Rewal skorzystały: Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Klub Sportowy „Delta Warszawa”, Klub Sportowy „Stadion Śląski Chorzów”, BBTS „Podbeskidzie”, Małopolski Związek Piłki Siatkowej, Grodziski Klub Sportowy „Pogoń”, Miejski Uczniowski Klub Sportowy „Pelikan”, Klub Tańca „Szyk”, Żywiecka Akademia Piłki Nożnej, Stowarzyszenie Sportowe „LZS PIAST Kobylnica”, Szkoła Tenisa Łukasz Nowik, Szczeciński Klub Tenisowy Sergiej Soboliev, Opolski Związek Piłki Nożnej, Unia Warszawa, Legion Warszawa, Akademia Piłkarska Szczecinek, Górnik Zabrze, Football Academy, Uczniowski Klub Sportowy Sulechów, Badminton Białystok, Śląsk Wrocław, MOS Wrocław, Pionkowskie Towarzystwo Siatkówki, Płomień Sosnowiec oraz wiele, wiele innych wybitnych drużyn i grup sportowych.

Wybrzeże rewalskie posiada również idealne warunki krajobrazowo – przyrodnicze, które sprzyjają zarówno profesjonalnej jak i amatorskiej aktywności sportowej. Sosnowe lasy i złote plaże zachęcają do wycieczek rowerowych i pieszych. Wszyscy ci, którzy nie zdołali zabrać ze sobą roweru lub nie posiadają kijków do uprawiania popularnego Nordic Walking mogą udać się właśnie do jednego z kompleksów sportowych i tam wypożyczyć fachowy sprzęt. Nadmorskie miejscowości gminy Rewal to nie tylko wspaniałe miejsca do wypoczynku i plażowania, ale także do uprawiania różnych sportów.