Dnia 2 marca 2016 w Zespole Szkól Sportowych w Rewalu odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem. Impreza ta jest organizowana w Naszej Szkole już od kilku lat. W grudniu otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, więc te święto na stałe wpisało się w kalendarz szkolny.

W ramach imprezy uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję przypomnieć sobie, co należy robić aby zachować zdrowie. Ruch na świeżym powietrzu, warzywa i owoce w naszej diecie sprawiają, że lepiej się czujemy i rzadziej chorujemy.  Często nie zdajemy sobie sprawy, że poprzez postępowanie oraz wybory podejmowane każdego dnia, jesteśmy w stanie kształtować stan swojego zdrowia.

Podczas obchodów odbył się apel, na którym uczniowie poznali zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Uczniowie klas gimnazjum przedstawili spektakl, który mamy nadzieję zainspiruje do wdrożenia tych zasad w codziennym życiu. Wielkim zainteresowaniem, zarówno wśród najmłodszych, jak i najstarszych uczniów Naszej Szkoły, cieszyły się zajęcia z zumby, przeprowadzone przez doświadczoną instruktorkę Agatę Zakrzewską z Fit&Fun. Pokazały one, że wysiłek fizyczny nie musi być tylko wylewaniem litrów potu na siłowni lub bieżni i że nie wiąże się tylko z wyrzeczeniami. Może mu towarzyszyć uśmiech i radość. Taki rodzaj aktywności można uprawiać w każdym wieku.

Gorąco zachęcamy do zdrowych wyborów każdego dnia!!!

Marta Lenkiewicz
Fot. T. Sztukin