„Rozwój tej miejscowości zależy do mieszkańców” – tymi słowami Władysław Hagaj powitał mieszkańców Pustkowa na pierwszym w naszej gminie tegorocznym wyborczym zebraniu wiejskim. W świetlicy przy ulicy Słonecznej pojawiło się aż 65 osób, czyli ponad 59% osób uprawnionych do głosowania na sołtysa i członków rady sołeckiej. Jak stwierdzili stali bywalcy, tylko raz frekwencja była w Pustkowie większa.

Sprawujący swą funkcję Władysław Hagaj, uzyskał pięć głosów mniej niż jego konkurent Łukasz Tylka. Tym samym po 24 latach zmienił się sołtys w Pustkowie – jedynej miejscowości w naszej gminie, gdzie osoba zasiadająca na tym urzędzie nie zmieniła się od zarania samorządności w Rzeczpospolitej Polskiej.

Wyniki głosowania na sołtysa Pustkowa:

Władysław Hagaj – 30 głosów,

Łukasz Tylka – 35 głosów.

Następnie przyszła kolej głosowania na członków rady sołeckiej. Przy niego niższej frekwencji, bo głosowało 56 mieszkańców, wybierano pięć spośród sześciu zgłoszonych kandydatur. Wyniki pokazały, że nowy sołtys będzie miał w radzie wsparcie ludzi młodych i doświadczonych. I to od niego tylko będzie zależało, jak to wykorzysta. W skład nowej rady weszli: Roman Kuncyk, Dariusz Hagaj, Rafał Staruch, Janina Hodowaniec i Jan Hodowaniec.

Wyniki głosowania na członków rady sołeckiej Pustkowa:

Janina Hodowaniec – 26 głosów,

Rafał Staruch – 36 głosów,

Jan Hodowaniec – 28 głosów,

Katarzyna Ładniak – 23 głosy,

Dariusz Hagaj – 39 głosów,

Roman Kuncyk – 40 głosów.

Kolejna runda wyborów już dziś 10 kwietnia 2015r. o godz. 19.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kościuszki 2 w Pobierowie.

Tekst na podstawie artykułu Pana Przemysława Łonyszyna

Zdjęcia Szymon Kral – redaktor portalu www.widoki.info