17 lipca br. na rewalskiej plaży przy głównym zejściu odbyły się XIV Zawody Ratownictwa Wodnego o tytuł „Królów plaż”. W szranki stanęły 3 drużyny: drużyna zabezpieczająca plaże w Trzęsaczu i Rewalu z firmy „Asekuracja”, drużyna pilnująca bezpieczeństwa na plaży w Niechorzu i Pogorzelicy z firmy „Doran” oraz drużyna z gminy Kołobrzeg.

Po ponad półtoragodzinnych zmaganiach w pięciu konkurencjach: Wyścig ratunkowy z zasobnikiem z liną, Bieg- Pływanie- Bieg, Wyścig z pasem ratunkowym, Flagi plażowe i Sztafeta 4x50m wyłoniony został zwycięzca. Od kilku lat prym wiedli ratownicy z firmy Pana Pawła Dorantowicza „Doran”, w tym roku to jednak ratownicy z „Asekuracji” okazali się być lepsi, zdobywając I miejsce. Na II miejscu uplasowali się ratownicy „Dorana”, a na trzecim drużyna reprezentująca gminę Kołobrzeg. Poza pucharem i pamiątkowymi medalami drużyny otrzymały drobne upominki i nagrody finansowe. Całe wydarzenie poprowadził znany i lubiany dziennikarz Radia Złote Przeboje Szczecin, Robert Bochenko, który nie tylko wprowadził zebranych w doskonały nastrój, ale rozdał również wiele atrakcyjnych nagród.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia należą się Dyskotece Robinson Crusoe, Bankowi Spółdzielczemu w Gryficach oraz Caffe Sorrento w Rewalu.