Spotkanie Seniorów w ośrodku „Pisz” w Pobierowie odbyło się w tym roku 20 października.

Wśród licznie przybyłych Seniorów znaleźli się jakże zacni goście: Pan Wójt Robert Skraburski, ks. Stanisław Krzyżanowski, Pani Dyrektor ZSO Jolanta Pytlas, sołtys Pobierowa Pani Iwona Zacharczuk, przewodnicząca Zarządu Regionu PZERiI z Gryfic wraz z delegacją, prezes stowarzyszenia UTW w Rewalu Pani Anna Kusztelak, radni z Pobierowa Pan Piotr Lęcznar i Pan Jacek Jędrzejko, osoba bardzo zaangażowana w pracę naszego Koła Pani Beata Sipiak oraz przewodnicząca Koła Emerytów z Rewala Pani Alicja Bednarek wraz z delegacją. Honorowym gościem był Pan Zenon Ober z małżonką, który od kilku lat funduje nam Seniorom, darmowy przewód do teatru, kina, filharmonii lub innego wybranego przez nas miejsca. Za ten piękny gest składamy Mu serdeczne podziękowania.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem życzeń Seniorom oraz zaproszonym gościom, po czym w pięknym, jesiennym nastroju wysłuchaliśmy koncertu muzycznego. Znane i lubiane przez wszystkich piosenki grała i śpiewała Pani Monika Sianoszek, wszak to utwory z naszej młodości. Jakże swojsko zabrzmiała piosenka Janusza Laskowskiego „Żółty, jesienny liść”, którą śpiewaliśmy wspólnie, my wszyscy obecni na tej uroczystości.

Zaskoczeniem dla nas była wizyta Pani Hanki Bielickiej, która udzieliła nam wielu cennych porad, gdyż miniony sezon urlopowy i wakacyjny zaowocował kilkoma znajomościami damsko – męskimi i właśnie dlatego zrodziło się wiele wątpliwości, pytań, niedomówień… Sądzimy, że porady Pani Hanki spodobały się gościom bo dla wielu z nich okazały się one bardzo znaczące. W roli Hanki Bielickiej wystąpiła Pani Jadwiga Nowak.

Po wspólnym obiedzie odbyła się zabawa taneczna, bardzo lubiana część naszych spotkań. Cieszymy się , że znów mogliśmy być razem i wcale nie uważamy, że starość jest brzydka. Szkoda tylko, że jest taki krótki okres między czasem, kiedy się jest za młodym i kiedy za starym.

Przewodnicząca Koła
Czesława Kowalik