W drugi dzień świąt, po raz pierwszy od czasów PKP można było przejechać się nadmorską wąskotorówką w zimowej scenerii. Ci, którzy przegapili szansę bożonarodzeniowej przejażdżki pociągiem retro będą mieli jeszcze jedną okazję, by skorzystać z usług Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej już 4 stycznia nowego roku.

Zimowe kursy w drugi dzień świąt były możliwe dzięki wyczarterowaniu pociągu przez ośrodek Sandra w Pogorzelicy, który zorganizował imprezę plenerową dla swoich gości. Na świątecznym pikniku na dworcu w Trzęsaczu przy muzyce i ognisku bawiło się ok. 140 uczestników. Wynajęcie pełnego składu na potrzeby pikniku umożliwiło również zorganizowanie kursów rozkładowych, dostępnych dla pasażerów indywidualnych. Były to historyczne, bo pierwsze od czasów PKP zimowe kursy rewalskiej wąskotorówki.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia Gryficka Kolej Dojazdowa kursowała według rozkładów jazdy przez okrągły rok, spełniając rolę regularnego środka transportu. Niestety, gdy w 1999 r. z powodu złego stanu mostu na rzece Redze w Nowielicach zamknięto linię kolejową do Trzebiatowa, regularne przewozy kolejką przestały się opłacać. Wtedy Polskie Koleje Państwowe postanowiły pozbyć się nierentownej kolei wąskotorowej. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych gminy Rewal udało się uratować zabytkowe składy przed dewastacją i przywrócić dawny blask kolejce, która jest dzisiaj jedną z największych atrakcji Rewalskiego Wybrzeża. Po trwającej trzy lata rewitalizacji zmodernizowane zostały torowiska, a wagony nadmorskiej wąskotorówki wyposażone zostały w ogrzewanie. Teraz pasażerowie nie muszą się już obawiać zimy, a zabytkowymi składami będą mogli podróżować w komfortowych warunkach nawet przy minusowych temperaturach. Do odbycia kolejnej podróży w czasie nadmorską wąskotorówką zapraszamy już w niedzielę, 4 stycznia. Zimowa wyprawa pociągiem retro to nie tylko sposób na niebanalne spędzenie wolnego czasu z całą rodziną, ale też wspaniała okazja do sfotografowania nadmorskich krajobrazów w zimowej scenerii.

Przypominamy również o możliwości wynajęcia pociągów z lokomotywą spalinową Lxd2, bądź też, w przypadku przewozu mniejszych grup – wagonu motorowego MBxd2.

Zapraszamy do galerii zdjęciowych na http://www.kolej.rewal.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=15&Itemid=184.

Rozkład jazdy i ceny.

Podczas przejazdów obowiązywać będą ceny promocyjne. Bilet tam i z powrotem kosztuje 10 zł (dla dorosłych) i 5 zł (dzieci do 14 lat). Dzieci do czwartego roku życia podróżują za darmo.

Specjalny rozkład jazdy dostępny będzie na dworcach kolejowych oraz na stronie http://www.kolej.rewal.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=26&Itemid=105