????

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 30 kwietnia 2022 r. rozpoczyna się nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od majówki popularna ciuchcia kursować będzie na trasie pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą codziennie, aż do końca września.

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40 z bazy w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci do Gryfic ostatnim kursem (odjazd o godz. 17:45 z Pogorzelicy).

Podobnie jak w poprzednich latach składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. W okresie przedwakacyjnym okazjonalnie kursować będzie również wagon motorowy MBxd2.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa, jest obok latarni morskiej w Niechorzu i ruin średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu jedną z największych atrakcji gminy Rewal i znajduje się w czołówce sztandarowych produktów turystycznych Pomorza Zachodniego.

W ostatnich latach przejazdy kolejami wąskotorowymi cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Według raportu, opublikowanego w 2021 r. przez Urząd Transportu Kolejowego z przewozów wąskotorowych w Polsce w 2019 r. skorzystało ponad 900 tys. osób, a liderem przewozowym wśród operatorów linii wąskotorowych była Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która każdego roku przewozi średnio150 tys. pasażerów.

Już dziś serdecznie zapraszamy do odbycia sentymentalnej podróży w czasie, wąskotorowym szlakiem, wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów. Na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej znajduje się wiele zabytków architektury oraz wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych.

Aktualny rozkład jazdy pociągów oraz więcej informacji o Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej można znaleźć na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl