W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień Nowego Roku miłośnicy rewalskiej wąskotorówki będą mogli skorzystać z przejażdżek w zimowej scenerii. Będzie to również okazja do przyłączenia się do przyszłorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bowiem na pokładzie kolejki pojawią się wolontariusze z puszkami, by zbierać datki na szczytne cele Fundacji.

Zimowe przejażdżki nadmorską wąskotorówką powoli stają się już tradycją w gminie Rewal. Po rewitalizacji, wagony zostały zmodernizowane i wyposażone w ogrzewanie, dzięki czemu pasażerowie mogą podróżować zabytkowymi składami w komfortowych warunkach nawet przy minusowych temperaturach. W tym roku będą to już trzecie z rzędu święta z wąskotorówką w tym stuleciu. W grudniu 2014 r. roku rewalska kolejka wyjechała na zimowy szlak po raz pierwszy od lat dziewięćdziesiątych, kiedy to Gryfickie Koleje Dojazdowe były jeszcze własnością PKP.

Zimowa oferta Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej skierowana jest przede wszystkim do turystów, spędzających święta i Sylwestra na Wybrzeżu Rewalskim. 26 grudnia 2016 r. i 1 stycznia 2017 r. pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy, który dostępny jest na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl. Bilety w promocyjnych cenach będzie można nabyć u konduktorów w pociągu. Za bilet tam i z powrotem dorośli zapłacą 10 złotych, a dzieci do 14. roku życia – tylko połowę tej kwoty. Dzieci do 4 roku życia pojadą jak zawsze za darmo.

W tym roku Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. po raz kolejny postanowiła przyłączyć się  do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz przekazania przedmiotów na licytację, wśród których znalazł się m.in. pamiątkowy medal wydany z okazji 120. rocznicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej oraz vouchery na przejazd wąskotorówką w kabinie maszynisty, spółka udostępni wolontariuszom fundacji wagony kolejki do zbiórki datków do puszek z czerwonym serduszkiem. Wolontariusze pojawią się w pociągu podczas świątecznych przejazdów 26 grudnia i 1 stycznia.  Zapraszamy, zatem serdecznie wszystkich, którzy zechcą zasilić konto tej wspaniałej akcji, wspierającej już od 25 lat polską służbę zdrowia.

Zimowe przejazdy wąskotorowe odbywają się dzięki dobrej współpracy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z Kompleksem Wczasowym Sandra SPA z Pogorzelicy, który co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy organizuje wycieczki wąskotorówką dla swoich gości. Wynajęcie pełnego składu pociągu przez ośrodek z Pogorzelicy pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i zorganizowanie kursów rozkładowych, dostępnych również dla pasażerów indywidualnych.