W weekend majowy, a dokładnie w piątek, 1 maja 2015 r. rozpoczyna się kolejny sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Rewalska wąskotorówka wyruszy w trasę już po raz drugi pod skrzydłami gminnej spółki przewozowej, by wozić turystów po nadmorskich okolicach.

Wąskotorówka kursować będzie codziennie od 1maja do końca września na trasie Gryfice – Pogorzelica. Rozkład jazdy nie ulega zmianie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka wracać będzie ostatnim kursem do Gryfic. Zmienia się natomiast cennik, który w tegorocznym sezonie przewozowym obejmować będzie ceny biletów z podziałem na sezon niski i wysoki. W sezonie wysokim, tj. od 20 czerwca do 20 sierpnia ceny biletów nieznacznie wzrosną, natomiast w pozostałych terminach bilety kosztować będą tyle samo, co w zeszłym roku. Więcej informacji o nowym cenniku można uzyskać na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.

W stosunku do roku ubiegłego zmieni się również sposób sprzedaży biletów, bowiem od czerwca ruszają dworce, w których, uruchomione zostaną kasy biletowe. Podróżni, którzy z różnych względów nie zdążą kupić biletu w kasie, będą mogli nabyć go również w pociągu. Jednak w takiej sytuacji będą musieli liczyć się z ryzykiem, bowiem przy wzmożonym ruchu przewozowym pierwszeństwo skorzystania z przejazdu będą mieli pasażerowie z wcześniej kupionym biletem. Dlatego będziemy zachęcać pasażerów do pojawienia się na dworcu z lekkim wyprzedzeniem czasowym i nabycia biletu w kasie. Na dworcach, oprócz kas biletowych otwarte zostaną także punkty informacji turystycznej, wypożyczalnie rowerów oraz lokale gastronomiczne, gdzie w miły sposób będzie można spędzić czas w oczekiwaniu na pociąg.  W tym roku, tuż przed sezonem letkim Nadmorska Kolej Wąskotorowa wprowadza również przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach. W ten sposób właściciele obiektów turystycznych, którzy zdecydują się zakupić wcześniej większą ilość biletów dla swoich gości (co najmniej 100 szt.) będą mogli nabyć je w bardziej atrakcyjnych cenach. O szczegółach promocji będziemy informować na bieżąco w Internecie.

Niestety, z powodu trwającego remontu parowóz Px-48 nie wróci jeszcze w tym sezonie na trasę i tak jak w poprzednich latach składy ciągnięte będą lokomotywami spalinowymi Lxd2 i wagonami motorowymi MBxd2.

W biegłym sezonie nadmorska wąskotorówka cieszyła się ogromną popularnością, o czym najlepiej świadczą liczby – 140 tys. przewiezionych pasażerów. Jeśli w tym roku wakacyjna pogoda dopisze, mamy nadzieję na podobne zainteresowanie ze strony turystów, a może i na kolejny rekord frekwencji.