W styczniu b.r. pisaliśmy o udziale Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Oprócz zbiórki do puszek podczas kursów zimowych, przekazaliśmy na licytację przedmioty, wśród których znalazły się 2 vouchery na przejazd wąskotorówką w kabinie maszynisty.

Jednym z 2 nabywców vouchera okazał się pan Łukasz Zaspa z Łodzi, który wylicytował na Allegro za 420 zł przejażdżkę w kabinie maszynisty, w zestawie z ekskluzywnym albumem o historii kolejnictwa. I to właśnie Międzynarodowy Dzień Dziecka stał się okazją, żeby wykorzystać voucher i przejechać się w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2 na trasie z Gryfic do Pogorzelicy.

– O aukcji na Allegro dowiedziałem się ze strony Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i postanowiłem wylicytować przejazd dla mojej 6-letniej córeczki Mai. Obecnie przebywamy na wczasach z Mielnie i postanowiliśmy, że wykorzystamy voucher , jako dodatkową atrakcję w Dniu Dziecka – mówi pan Łukasz.

– Największą radość z przejazdu miała oczywiście nasza córeczka, bo pierwszy raz mogła przejechać się wąskotorówką w kabinie maszynisty. Dla mnie i dla mojej żony Pauliny to nie nowość, ponieważ na co dzień sami jesteśmy motorniczymi – obydwoje kierujemy tramwajami w Łodzi – dodaje pan Łukasz.

Wszystko się zgadza, bo zarówno tramwaje, jak i lokomotywy wąskotorowe to pojazdy szynowe, które łączy jedno – obydwa poruszają się po specyficznych, bo wąskich torach.

Panu Łukaszowi i jego rodzinie gratulujemy zwycięstwa w licytacji, cieszymy się z udanej przejażdżki i życzymy pięknej wakacyjnej pogody podczas urlopu nad morzem.