W Zespole Szkól Sportowych w Rewalu odbyła się impreza podsumowująca działania grupy SKO. Udział w Gali wzięli uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciel banku PKO BP. Uroczystość rozpoczęła klasa V występem artystycznym pt,, SKO uczy oszczędności”.

Szkolna Kasa Oszczędności działa w ramach Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego (PKO BP) prężnie od 10 września 2012 roku. Współpraca jest koordynowana przez kierownika Zespołu Banku PKO BP w Gryficach pana Łukasza Hapeniuka i opiekuna SKO w Rewalu panią Tatianę Sztukin. W ramach programu realizowanego na terenie szkoły dzieci i młodzież uczy się oszczędzania poprzez systematyczne wpłaty na swoje konto SKO. Organizowane są akcje w celu pozyskania funduszy, akcje charytatywne, konkursy plastyczne oraz lekcje i zabawy o oszczędzaniu.

Grupa SKO w Rewalu została wyróżniona za działalność w ogólnopolskim konkursie SKO i zdobyła nagrodę 1000 złotych a opiekun SKO pani Tatiana Sztukin Brązową Odznakę i nagrodę pieniężną. W tym roku szkolnym bardzo udaną akcją była zbiórka kasztanów. Zebraliśmy 920 kg kasztanów i zarobiliśmy 645 zł. Pieniądze ze sprzedaży kasztanów przeznaczone zostaną zgodnie z celem zbiórki: na dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego, zakup pomocy naukowych oraz na działalność SKO i klasy. Liderem w zbiórce kasztanów została klasa VI. Wyłoniono i nagrodzono super liderów i liderów zbiórki:

Super liderzy: N. Bejda, N. Dabkiewicz, A. Sementkowski, O. Bruzdewicz, O. Skąpski Liderzy: O. Skąpska, J. Kaniewska, N. Setlik, O. Grobel, M. Demkowicz, W. Mrozowska, K. Gnybek, K. Guster, N. Rydzyńska, J. Walicki.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki Stefanii. Zebrali na terenie szkoły i przed Kościołem około 2700 złotych. Wszyscy, którzy bardzo zaangażowali się akcję otrzymali symboliczne podarunki. Na gali odbyło się też podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Złotówka do złotówki a będziesz miał pełno gotówki”

Laureaci w kategorii klas I-III: 1. Tarati Dewor, 2. Julia Bejda

Laureaci w kategorii klas IV-VI 1.M. Ratus, N. Dabkiewicz, K. Gnybek,
2.K. Korwin –Piotrowska, W. Mrozowska, K. Guster, N. Bejda,
3.K. Rogowska, W. Leśniewska,
Wyróżnienie: E. Twaróg.

Nagrody ufundowane zostały przez Bank PKOBP i grupę SKO w Rewalu. Aktualnie odbywa się zbiórka pożywienia, poszewek, ręczników, koców na rzecz zwierząt znajdujących się w schroniskach w Gryficach i w Sosnowicach.

Tatiana Sztukin