W miniony weekend na obiektach sportowych gminy Rewal równolegle odbywały się dwa turnieje. Pierwszy w Rewalu z udziałem rocznika 2003 i młodsi oraz w Pobierowie z rocznika 2000 i młodsi. W sumie 16 zespołów z całego kraju rywalizowało o miano mistrzów Football Cup 2017. Zacięta rywalizacja na obu boiskach trwała od piątkowego popołudnia, kiedy to rozegrane zostały pierwsze mecze.

Sobota to głównie mecze grupowe. W niedzielę rozegrane zostały mecze półfinałowe i mecze o premiowane miejsca.   

W Rewalu rywalizowały następujące zespoły: Odra Opole, Pogoń Szczecin, Fase Szczecin, Falubaz Zielona Góra, UKS SMS Włocławek, Błękitni Stargard, Warta Gorzów, Wda Świecie. Ostatecznie po 20 rozegranych spotkaniach mistrzem I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Football Rewal Cup” została drużyna Pogoni Szczecin. Portowcy po wyrównanym meczu finałowym z Fase Szczecin zwyciężyli po serii rzutów karnych 5:3. Trzecie miejsce po wygranym z UKS SMS Włocławek meczu zajęła Wda Świecie. Przyznane zostały również nagrody indywidualne. Najlepszym  zawodnikiem turnieju został Hubert Turski z Szczecińskiej Akademii Piekarskiej Pogoń Szczecin, królem strzelców z 7 bramkami został zawodnik FASE Szczecin Kryspin Leśniak, najlepszy bramkarz to Łukasz Łęgowski z Szczecińskiej Akademii Piekarskiej Pogoń Szczecin.

Natomiast w Pobierowie odbył się 3 już Turniej Piłki Nożnej z cyklu Football Cup, w którym zmierzyły się zespoły: KS SEMP Ursynów, Warta Poznań, AP Kotwica Kołobrzeg, Falubaz Zielona Góra, WKS Śląsk Wrocław, Jaguar Gdańsk, Odra Opole, KS Polkowice. Najlepszym zespołem rocznika 2000 został  zespół Jaguara Gdańsk, drugie miejsce zajął SEMP Warszawa, a trzecie Warta Poznań. Wśród nagród indywidualnych korona króla strzelców powędrowała do Jakuba Wilczyńskiego z Warty Poznań, najlepszym zawodnikiem został Maciej Szary z Jaguara Gdańsk, a  najlepszym bramkarzem okazał się Łukasz Groszkiewicz z SEMP Warszawa.

Podziękowania za pomoc w organizacji turniejów należą się:

Gminie Rewal Natchnieni Słońcem www.rewal.pl

Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zach. Pom

Ośrodkowi wczasowo-wypoczynkowy Adria w Rewalu Krzysztof Ostapko

Oktawiuszowi Jeż – Master Camps za ufundowanie  nagrody specjalnej organizatorowi obozów piłkarskich w Hiszpanii dla najlepszego zawodnika turnieju

Firmie JAKO – za sprzęt sportowy – oficjalny partner techniczny

MN Sport Miłosz Najda sklep sportowy w Szczecinie