Wszyscy, którzy postanowili spędzić weekend majowy w Gminie Rewal nie będą mogli narzekać na nudę. Każda miejscowość przygotowała dla mieszkańców i odwiedzających ją turystów ciekawą ofertę obfitującą w różnego rodzaju festyny przy dźwiękach muzyki, warsztaty i targi oraz zawody sportowe. Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą coś dla siebie.

Kalendarz „majówkowy” w Gminie Rewal:

30.04.2017 r. 
TRZĘSACZ start godz. 14:00, plac przy ul. Kamieńskiej

W Trzęsaczu odbędzie się kameralny, rodzinny piknik. W ofercie trzęsackiej majówki znajduje się ognisko, kiełbasa i kaszanka z grilla, domowe wypieki, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, przejażdżka bryczką, loteria fantowa, a to wszystko oczywiście przy dźwiękach muzyki.

30.04 – 02.05.2017 Football Cup Niechorze 2017
NIECHORZE start godz. 14.30, stadion przy ul. Leśnej

W dniach 30.04 – 2.05 na obiekcie sportowo – rekreacyjnym o tytuł mistrza powalczą zespoły piłkarskie z całej Polski. Celem turnieju jest propagowanie wśród najmłodszych piłki nożnej jako ciekawej i rozwijającej dyscypliny sportowej, organizowanie czasu wolnego wokół aktywności fizycznej oraz gry fair play.

01.05.2017 r.
POBIEROWO start godz.14.00, parking przy ul. Zgody

Pobierowo zaprasza na festyn rodzinny, który rozpocznie występ grupy TARANTULE zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Ponadto w trakcie imprezy będzie można obejrzeć pokaz strażaków, oznakować swój rower, upiec kiełbasę na ognisku a także skosztować pysznych wieków przygotowanych przez Radę Rodziców.

01.05.2017 r. 
PUSTKOWO start godz.16.00, błonia przy ul. Słonecznej

Jak co roku przy dźwiękach muzyki na żywo odbędzie majowy piknik w Pustkowie. Na uczestników pustkowskiej majówki czekają stoiska z pysznymi daniami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich, wielkie ognisko na którym można upiec kiełbaski oraz liczne atrakcje dla dzieci, które poprowadzi Klaun Tommi. Dla miłośników dobrej zabawy wystąpi zespół Kelleris.

01.05.2017 r.
POGORZELICA start godz. 16.00, ul. Plażowa

W tym roku Pogorzelica dla miłośników majówki przygotowała konkurs „O złotą łychę sołtysa”, animację dla najmłodszych, które poprowadzi Klaun Tommi, muzykę taneczną, bogaty bufet, przejażdżkę konną oraz ognisko do wspólnego biesiadowania.

02.05.2017
NIECHORZE start godz.16.30, ul. Parkowa

W Niechorzu po raz kolejny odbędzie się festyn majowy w parku przy ul. Parkowej. Imprezę poprzedzi barwny korowód z gigantyczną flagą, który przejdzie spod budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego ulicami Niechorza zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci, konkursów i tanecznej zabawy przy muzyce na żywo z zespołem Loversi.

02.05.2017
REWAL start godz.15:00, plac przy wielorybach

Tradycyjna „Majówka pod Wielorybami” zostanie poprzedzona biegiem pn.”Kilometry Dobra”. Jak co roku na placu zapłonie ognisko, gdzie będzie można upiec kiełbaski, staną także stoiska z pysznymi daniami na ciepło, przygotowanymi przez Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół Sportowych w Rewalu. Muzyka na żywo zachęci wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej. W programie także dużo atrakcji dla najmłodszych. W godzinach wieczornych zapraszamy na występ grupy igrającej z ogniem. Impreza tradycyjnie zostanie zakończona pokazem fajerwerków.

03.05.2017
POBIEROWO, plac przy Centrum Ratownictwa, ul. Zgody

Pobierowo z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja na ul. Zgody przy Centrum Ratownictwa zaprasza na wspólną lekcję śpiewu czyli śpiewanie pieśni patriotycznych pt. „Witaj, majowa jutrzenko” pod przewodnictwem ks. Stanisława Krzyżanowskiego.

Podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową
W maju po długim zimowym odpoczynku, na tory powraca Nadmorska Kolejka Wąskotorowa, która powinna być obowiązkowym punktem majowego weekendu w gminie. Trasa kolejki rozpoczyna się w Gryficach, gdzie też stacjonuje ona w godzinach wieczornych i poza sezonem letnim. Pełna trasa obejmuje Gryfice – Popiele – Rybokarty- Niedźwiedziska – Modlimowo – Paprotno – Karnice – Dreżewo – Trzęsacz – Rewal – Śliwin – Niechorze – Pogorzelicę. Regularny kurs kolejki obejmuje miejscowości Gminy Rewal, kursując wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem a Pogorzelicą. Coraz bardziej doceniana Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przysparzająca tyle uciechy i wrażeń zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży w czasie, po najpiękniejszych zakątkach Wybrzeża Rewalskiego.