Weekend majowy w gminie Rewal choć pierwszego dnia zapowiadał się pochmurnie, zaskoczył nas piękną, słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami. Majówkę rozpoczął II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Football Cup Niechorze 2015”, który rozegrał się na murawie niechorskiego obiektu sportowego.

W wydarzeniu udział wzięło 15 drużyn z całej Polski. Trzydniowe rozgrywki wyłoniły zwycięzcę, którym została nasza lokalna Pogoń Szczecin, na miejscu drugim znalazła się Arkonia Szczecin. Okazuje się, że Szczecin posiada bardzo silną kadrę młodych piłkarzy. Tradycyjnie już odbyła się również wędkarska majówka na kanale Liwka dzielącym Niechorze i Pogorzelicę. Miłośnicy wędkarstwa mogli 3 maja wypróbować swoich sił i wziąć udział w zawodach. Drugi raz pod rząd zwycięzcą został Pan Eugeniusz Barański, który złowił ponad 7,5 kg ryb. W kategorii juniorów najskuteczniejszym wędkarzem okazał się Miłosz Magdziak, który złowił ryby o wadze łącznej przekraczającej 4,3 kg. Z kolei w kategorii dzieci z rocznika 2004 i młodsi, ku zdziwieniu zawodników zwyciężyła dziewięcioletnia Milena Wronkowska, która złowiła ryby o wadze 4,6 kg, prześcigając tym samym najlepszego zawodnika startującego w kategorii juniorów. Pustkowo, Trzęsacz i Pogorzelica zaprosiły odwiedzających je turystów na rodzinne pikniki majowe.

W Pustkowie odbyła się zabawa przy dźwiękach muzyki na żywo z atrakcyjnymi konkursami dla dzieci i dla dorosłych. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało pyszne dania wśród których znalazły się smażone pierogi ruskie i domowe ciasta, a przy wielkim ognisku można było upiec kiełbaski.

W Trzęsaczu odbyła się loteria fantowa, a dla smakoszy Rada Sołecka przygotowała bigos z dziczyzny, który zniknął w mgnieniu oka. Nie zabrakło również domowych wypieków oraz ciepłych napojów. W Pogorzelicy tradycyjnie można było ogrzać się popularną herbatką sztormową. Nie zabrakło również grillowanych kiełbasek. Najmłodsi uczestnicy pogorzelickiej majówki mogli wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy rysunek, wykonany kredą na ulicy. Ulica Plażowa zmieniła się w wielki, kolorowy obraz na którym zagościły nie tylko piękne kwiaty, ale i motywy morskie w postaci barwnych żaglówek.

W Rewalu nowo wybrany sołtys wraz z Radą Sołecką i Stowarzyszeniem Aktywni Kulturalnie przygotowali majówkę pod wielorybami, której tegorocznym hasłem przewodnim były kwiaty. W centrum miejscowości zostały ustawione stoiska z pięknymi kwiatami i ozdobnymi roślinami ogrodowymi. Całość otworzyła parada kwiatów w której udział wzięły dzieci z lokalnej szkoły, cały pochód zamknęły pięknie odrestaurowane stare samochody takiej jak Syrenka, Volkswagen Garbus, Polonez czy też Fiat 125p oraz potężne motocykle. Uczestnicy majówki mogli posilić się ciastami upieczonymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwinie, smacznymi daniami takimi jak pajda chleba ze smalcem lub pastą rybną oraz słodkościami przygotowanymi przez Radę Rodziców działająca przy Zespole Szkół Sportowych w Rewalu. Dla dzieci wystąpił Klaun Tomi od lat zaprzyjaźniony z gminą Rewal, zaś dorośli mogli pobawić się przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu No Name. Nie zabrakło również wielkiego ogniska, gdzie upiec można było kiełbaski.

W Pobierowie już po raz trzeci majówka odbyła się pod znakiem „Nadmorskiego Targu Staroci i Rękodzieła”, gdzie można było nie tylko obejrzeć ale i zakupić unikatowe przedmioty i antyki oraz wyroby rękodzielnicze. 3 maja mieszkańcy Pobierowa wraz z turystami mogli wziąć udział w piątej lekcji śpiewu, czyli wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.