Na wszystkich, którzy zamierzają spędzić weekend majowy w gminie Rewal czeka moc atrakcji. Każda miejscowość przygotowała dla odwiedzających ją turystów ciekawą ofertę od tradycyjnych festynów, po różnego rodzaju warsztaty i targi. Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą z pewnością coś dla siebie.

Pobierowo

1-3 maja 2016 r.  „Nadmorski Targ Staroci i Rękodzieła”

Start codziennie od godziny 10:00, ul. Grunwaldzka

W Pobierowie już po raz trzeci na ul. Grunwaldzkiej odbędzie Nadmorski Targ Staroci i Rękodzieła, który rokrocznie przyciąga wielu wystawców z całej Polski, prezentujących oryginalne wyroby rękodzielnicze i różnego rodzaju przedmioty o wartości kolekcjonerskiej. Miłośnicy antyków oraz artystycznych wyrobów ozdobnych, mogą nie tylko je nabyć ale też udać się w sentymentalną podróż zaglądając do starych kredensów i kufrów Dodatkowo z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja na ul. Zgody przy Centrum Ratownictwa odbędzie się piąta już lekcja śpiewu czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pt. „Witaj, majowa jutrzenko” pod przewodnictwem ks. Stanisława Krzyżanowskiego.

Pustkowo

Majówka w Pustkowie

1 maja 2016 r. start 16:00, Błonia przy ul. Słonecznej

Jak co roku przy dźwiękach muzyki na żywo odbędzie majowy piknik w Pustkowie. Na uczestników pustkowskiej majówki czekają stoiska z pysznymi daniami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich, wielkie ognisko na którym można upiec kiełbaski oraz liczne konkursy dla dzieci. Wszystko to odbędzie się jak zawsze w ciepłej i sympatycznej atmosferze, którą tworzą mieszkańcy tej niezwykłej miejscowości.

Trzęsacz

Majówka w Trzęsaczu

1 maja 2016 r. start 14:00, plac przy ul. Kamieńskiej

Również w Trzęsaczu tradycyjnie już odbędzie się kameralny, rodzinny piknik. W ofercie trzęsackiej majówki znajduje  się ognisko, kiełbasa i kaszanka z grilla, domowe wypieki, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, przejażdżka bryczką, loteria fantowa, a to wszystko oczywiście przy dźwiękach muzyki.

Rewal

XIII Rewalski Festyn Majowy

„Majowy Festiwal Kwiatowy pod Wielorybami”

2 maja 2016 r., Start godzina 15:00

Centrum Rewala

Każdy kto zdecyduje się w okresie majowego weekendu odwiedzić Rewal, będzie mógł spędzić czas na tradycyjnej Majówce pod Wielorybami. Jak co roku na placu zapłonie ognisko, gdzie będzie można upiec kiełbaski, staną także stoiska z pysznymi daniami na ciepło, przygotowanymi przez Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół Sportowych w Rewalu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwinie.

Pogorzelica

Festyn majowy w Pogorzelicy

1 maja 2016 r. start godzina 16:00, Ulica Sztormowa

Po rocznej przerwie, ku uciesze turystów odwiedzających Pogorzelicę, powróciła majówka odbywająca się na ulicy Sztormowej. Nie obędzie bez wspaniałej zabawy przy muzyce na żywo i rozgrzewającej, wprowadzającej w doskonały nastrój herbatki sztormowej. Dla najmłodszych uczestników przygotowano animacje i zabawy.

Niechorze

Festyn majowy w Niechorzu

2 maja 2016 r. Start godzina 16:30,

Przemarsz spod Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Godzina 17:00 Park przy ul. Parkowej

Po raz pierwszy w Niechorzu odbędzie się festyn majowy w parku przy ul. Parkowej. Imprezę poprzedzi barwny korowód, który przejdzie spod budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego ulicami Niechorza zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci, konkursów i tanecznej zabawy przy muzyce na żywo.

 Sportowa majówka w Niechorzu

 Football  Cup Niechorzu 2016

30.04 – 2.05.2016 r. Start godzina 16:00, Stadion przy ul. Leśnej

Weekend majowy w Niechorzu odbędzie się pod znakiem sportu. W dniach 31.04 – 2.05  na obiekcie sportowo – rekreacyjnym o tytuł mistrza powalczą zespoły piłkarskie z całej Polski. Celem turnieju jest propagowanie wśród najmłodszych piłki nożnej jako ciekawej i rozwijającej dyscypliny sportowej, organizowanie czasu wolnego wokół aktywności fizycznej oraz gry fair play.

I Festiwal Piłki Nożnej

3 maja 2016 r. start godzina 10:00,

Stadion przy ul. Leśnej

Po raz pierwszy na stadionie w Niechorzu odbędzie się piłkarski festyn dla mieszkańców i turystów mający na celu propagowanie tej dyscypliny sportu. W programie m.in. Turnieje Skrzatów i Orlików, mecz o Mistrzostwo Klasy Okręgowej oraz Turniej Sołectw. Serdecznie zapraszamy!

Podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową

W maju po długim zimowym odpoczynku, na tory powraca Nadmorska Kolejka Wąskotorowa, która powinna być obowiązkowym punktem majowego weekendu w gminie. Trasa kolejki rozpoczyna się w Gryficach, gdzie też stacjonuje ona w godzinach wieczornych i poza sezonem letnim. Pełna trasa obejmuje Gryfice – Popiele – Rybokarty- Niedźwiedziska – Modlimowo – Paprotno – Karnice – Dreżewo – Trzęsacz – Rewal – Śliwin – Niechorze – Pogorzelicę. Regularny kurs kolejki obejmuje miejscowości Gminy Rewal, kursując wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem a Pogorzelicą. Coraz bardziej doceniana Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przysparzająca tyle uciechy i wrażeń zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży w czasie, po najpiękniejszych zakątkach Wybrzeża Rewalskiego.