Na podsumowanie 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu młodzież uczęszczająca tam na zajęcia muzyczne przygotowała tradycyjny wigilijny koncert kolęd. Widzom zaprezentowało się ponad 20 wykonawców w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Koncert poprowadzili Kinga Nowak i Przemysław Łonyszyn.

Wśród obserwujących znaleźli się rodzice uczestników, a także miłośnicy kolęd i ci, którym świątecznej otoczki nigdy dosyć. Klimatyczna atmosfera utworów związanych z Bożym Narodzeniem udzielała się każdemu. Wiele piosenek było wykonywanych przy wspólnym udziale artystów występujących na scenie i zachęcanej przez konferansjerów publiczności. Po koncercie wszyscy wychodzili z GOK-u usatysfakcjonowani.

Młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo różny repertuar – od znanych i lubianych „Gdy śliczna panna”, czy „Lulajże Jezuniu”, do piosenek znanych znacznie węższemu gronu, jak „Ulepimy dziś bałwana”, czy „Kolęda dla nieobecnych”. Oprócz grania i śpiewania był też taniec w wykonaniu najmłodszych adeptów zajęć kulturalnych, czyli zespołu tanecznego „Muszelki”, który działa w ramach zajęć z rytmiki.

Uczniowie naszego ośrodka kultury do koncertu przygotowywali ich opiekunowie realizujący na co dzień zajęcia muzyczne. Czarek Wadas prowadzi zajęcia z perkusji, Tomek Skierczyński z gitary, Michał Bierwiaczonek z wokalu i instrumentów klawiszowych, natomiast Renata Pawelska odpowiedzialna jest za niezwykle popularne zajęcia z rytmiki. Cała czwórka nagrodzona została na koniec rzęsistymi brawami, co stanowi doskonały dowód uznania dla ich pracy. Jest to też niejako zaproszenie na kolejny koncert podsumowujący pracę GOK-u, tym razem na wiosnę.