14 października 2014 r. o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert „Okaż serce Stefanii” dedykowany 2,5 letniej Stefanii Pasiecznik chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Organizatorzy wydarzenia Zespół Szkół Sportowych w Rewalu wraz z Radą Rodziców działającą przy szkole przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny, w którym wystąpili nie tylko uczniowie rewalskiej szkoły, ale także dzieci z Pobierowa, wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz chór Amber Singers. Dużego wsparcia udzielił również Uniwersytet III Wieku, pracownicy GOK oraz Referatu Turystyki i Promocji Gminy Rewal.

Wielkie serce uczestniczących w wydarzeniu mieszkańców, którzy chętnie brali udział w licytacjach i loterii fantowej zaobfitowało zebraniem kwoty w wysokości 10 688,05 zł, która w całości zasili konto ciężko chorej Stefanii.

Koncert „Okaż serce Stefanii” to jedno z dwóch wydarzeń mających na celu zbiórkę środków na wsparcie leczenia dziewczynki. Drugi planowany koncert odbędzie się 8 listopada 2014 r. na terenie obiektu sportowo – rekreacyjnego, na ul. Leśnej w Niechorzu. Szczegóły znane będą pod koniec października.

Specjalne podziękowania należą się inicjatorom przedsięwzięcia Radzie Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu, która w tak krótkim czasie przygotowała tak wspaniałą imprezę.