21 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu, odbyła się VI już edycja konkursu dla dzieci i młodzieży „Mamy talenty”. Od samego początku istnienia konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczestników chcących spróbować swych sił w różnych dziedzinach artystycznych. Każdą edycję „Mamy talenty” poprzedzają eliminacje szkolne, które pozwalają wziąć udział w wielkim finale.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół Sportowych w Rewalu przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, dbające o niezwykły poziom artystyczny i organizacyjny wydarzenia. O ich sukcesie świadczy nie tylko rosnąca liczba chętnych do uczestnictwa w konkursie, ale również dopisująca rokrocznie widownia.

W tegorocznej edycji udział wzięło 19 uczestników w wieku od 7 do 18 lat, którzy zaprezentowali swoje talenty w dziedzinach związanych z tańcem, śpiewem, rysunkiem, fotografią, grą na instrumentach takich jak pianino, keyboard czy też skrzypce. Ich umiejętności oceniło jury złożone z:

–      Agnieszki Tobik absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz absolwentki mistrzowskiej klasy skrzypiec prof. Grigorija Żyslina w Hochschule für Musik w Würzburgu. Na co dzień Pani Agnieszka występuje jako solistka i kameralistka, jest również dyplomowanym nauczycielem muzyki.

–      Karolina Wołyńska absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Dyrygentury Chóralnej, pedagog, instrumentalistka grająca na skrzypcach i fortepianie.

–      Monika Załoga  pedagog, wokalistka, kompozytorka, autorka teksów i opracowań muzycznych, instruktor interpretacji słowno – wokalnej i ruchu scenicznego. Na co dzień związana z alternatywną muzyką elektroniczną, jest wokalistką zespołu Anvill.

–      Beata Kosiedowska lokalna artystka malarka, w której pracach często znaleźć można elementy związane z tematyką morską, klimatyczne pejzaże itp.

Całe wydarzenie w przeuroczy sposób poprowadziły Kinga Nowak absolwentka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie oraz Wiktoria Sztandera niezwykle utalentowana wokalistka, która swoje zdolności prezentowała na poprzednich edycjach „Mamy talenty”. Jury po długich obradach przyznało cztery wyróżnienia i trzy nagrody główne. Wyróżnieni zostali został Adam Bernacki (rysunek), Aleksandrą Skupień (śpiew), Konrada Strachowskiego (rysunek) oraz Oliwię Myjak, Zuzannę Żołę i Kaję Murek (śpiew i taniec). Miejsce trzecie przyznano Weronice Ładniak za niezwykłe fotografie przedstawiające martwą naturę, krajobrazy, ludzi i zwierzęta, która otrzymała upominki i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Drugie miejsce zajęła Nikola Jodłowska zdolna skrzypaczka o pięknym głosie, która zaśpiewała piosenkę ze znanego filmu „Miasto 44”, otrzymując nagrody rzeczowe i nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Miejsce pierwsze zajął wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Paweł Kluska alias „PeKa”, który ujął jury hip hop-owym utworem własnego autorstwa otrzymując nagrodę w wysokości 1500 zł. Dojrzały, harmonijny tekst młodego autora zyskał także uznanie widowni, która przyjęła go żywymi owacjami.  Nagrody zwycięzcom jak i osobom wyróżnionym wręczył Wójt Gminy Rewal Robert Skraburski w towarzystwie reprezentującej jury Moniki Załogi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom nie tylko sukcesów i talentu ale również odwagi w realizowaniu swoich zainteresowań.

Foto Robert Dajczak

 

 

Foto Daria Mazur