Drodzy Mieszkańcy Gminy Rewal,

Obecnie na terenie Gminy Rewal nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, 33 osoby są objęte kwarantanną. Niestety na terenie powiatu zostało potwierdzone aż 56 przypadków zakażenia. 608 osób jest objętych kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Nadchodzi Wielkanoc i wszyscy chcielibyśmy spędzić ją tak jak zawsze, cieszyć się towarzystwem bliskich i spacerować na świeżym powietrzu. Niestety tegoroczne Święta muszą być inne. Nie możemy narażać siebie i najbliższych na ryzyko. Wbrew tradycji nie może to być czas na spotkania rodzinne, ani tym bardziej towarzyskie czy rekreacyjne.

Apeluję abyśmy pozostali w domach i unikali niepotrzebnych kontaktów z innymi.
Od naszej, odpowiedzialnej postawy zależy zdrowie i życie najbliższych – rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.  

Rodzice: pilnujcie i motywujcie dzieci by nigdzie nie wychodziły!
Seniorzy: Wy także nie wychodźcie aby nie zachorować.

Nadchodzące święta będą inne ale to nie znaczy, że gorsze czy uboższe. Możemy cieszyć się i świętować jak zawsze. Możemy uczestniczyć w obrzędach religijnych poprzez transmisje w mediach. Nowoczesne technologie dają nam nieomal nieograniczone możliwości kontaktu z bliskimi – skorzystajmy z nich!
Dla naszego, wspólnego bezpieczeństwa.

Dziękuję mieszkańcom za stosowanie się do zaleceń, życzliwość, solidarność i wyrozumiałość – tak ważne w tym świątecznym czasie. Liczę na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii.

Z serdecznymi, pozdrowieniami,

Konstanty Tomasz Oświęcimski
Wójt Gminy Rewal