Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Rewal!

Minister Zdrowia rozporządzeniem z dnia 24 marca 2020 r. wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się po terytorium Polski. Do 11 kwietnia nie będzie można swobodnie się przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. W powyższym zakresie Straż Gminna na bieżąco monitoruje teren gminy Rewal.

Przypominam o ograniczeniu w obsłudze bezpośredniej klientów w Urzędzie Gminy Rewal oraz jednostkach podległych, które obowiązuje od poniedziałku 16 marca. Urząd Gminy pracuje w systemie zmianowym 24 godziny na dobę. Jednocześnie informujemy, że przed siedzibą Urzędu Gminy Rewal wystawiona jest skrzynka podawcza, do której można wrzucać dokumenty. Urząd Stanu Cywilnego obsługuje interesantów wyłącznie w sprawach pilnych po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Zachęcam do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem dostępnych kanałów komunikacji elektronicznej. Dane kontaktowe znajdują się TUTAJ.

Zachęcam również do śledzenia strony internetowej gminy www.rewal.pl oraz profilu na Facebooku, gdzie pojawiają się informacje dotyczące działań podejmowanych przez Samorząd Gminy Rewal.

Dla zapewnienia przejrzystości publikowanych informacji dotyczących koronawirusa w serwisie Urzędu Gminy Rewal stworzyliśmy specjalną zakładkę „Kororonawirus – informacje”. W tym miejscu chronologicznie zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące sytuacji epidemiologicznej i podejmowanych działań.

W celu zapewnienia pomocy osobom starszym, samotnym i bezdomnym wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-Co V-2 zostały powołane zespoły reagowania 24h/dobę w jednostkach OSP Pobierowo i OSP Niechorze. Zespoły te wyposażone w specjalistyczny, certyfikowany sprzęt ochrony osobistej i współpracują z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz ze Strażą Gminną. Kontakt telefoniczny:

  1. GOPS od poniedziałku do piątku (w godz. 7.30 – 15.30) tel. 91 38 62 573 , dodatkowo w każdy dzień tygodnia do godz. 19.00 tel. 516 167 477 lub    516 166 613,
  2. Straż Gminna od poniedziałku do soboty (w godz. 8.00 – 22.00 ) w niedziele (w godz. 9.00 do 17.00)  tel. 669 190 559.

Zespół ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID-19 na terenie gminy Rewal na bieżąco monitoruje sytuację w gminie oraz pozostaje w kontakcie z właściwymi służbami oraz w pełnej gotowości i dyspozycyjności.

Pragnę jednocześnie Państwa poinformować i uspokoić, że w chwili obecnej na terenie gminy Rewal nie mamy potwierdzonych zakażeń koronawirusem, natomiast 32 osoby są objęte kwarantanną, pod kontrolą służb mundurowych i sanitarnych.

#ZostańWDomu

Apeluję o zachowanie spokoju, wzajemną życzliwość i stosowanie się do wszelkich oficjalnych zaleceń. Przestrzegajmy zasad profilaktyki. Unikajmy plotek, powielania niesprawdzonych informacji, pomagajmy sobie nawzajem. Bardzo proszę także mieszkańców o pozostanie w domach i nie opuszczanie ich bez potrzeby. Rodziców dodatkowo o kontrolowanie w miarę możliwości pozostającej w domu młodzieży.

W tej trudnej sytuacji, życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i wzajemnego poszanowania. Liczę bardzo na Wasze odpowiedzialne zachowania.
Już teraz za nie bardzo dziękuję.

Konstanty Tomasz Oświęcimski
Wójt Gminy Rewal