We wtorek, 19 sierpnia 2014 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa przewiozła 100-tysięcznego pasażera. Bilet nr 100 000 kupił pan Stanisław Wanat z Krakowa podczas pierwszego kursu na trasie z Trzęsacza do Rewala.

Sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej rozpoczął się w weekend majowy i potrwa do końca września 2014 r. Piękna wakacyjna pogoda, która gościła na rewalskim wybrzeżu sprawiła, że turyści wypełnili nadmorskie miejscowości do ostatniego miejsca. Taka sytuacja przełożyła się również na ilość przewiezionych pasażerów przez Nadmorską Kolej Wąskotorową, która po 3 latach przerwy, spowodowanej pracami rewitalizacyjnymi bije kolejne rekordy popularności. Pięcioosobowa rodzina państwa Wanat, żeby przejechać się kolejką dotarła do Trzęsacza specjalnie z sąsiedniej gminy, gdzie przebywa na wczasach w Łukęcinie. – To niemożliwe, że na nas trafiło, ja przecież nigdy niczego nie wygrałam – mówi pani Magdalena Wanat, nie ukrywając radości.

– Teraz muszę jeszcze kupić kupon totolotka, bo jak się już ma szczęcie, to może jeszcze coś wygram – dodaje pani Magdalena.

Szczęście dopisało w wyjątkowy sposób, bo jak się okazało, pan Stanisław nigdy wcześniej nie podróżował rewalską wąskotorówką.

100-tysięczny pasażer i jego rodzina uhonorowani zostali symbolicznym parowozem, wręczonym osobiście przez wójta Roberta Skraburskiego. Dodatkowo rodzina państwa Wanat otrzymała od Prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. Janusza Cetery pamiątkowy certyfikat „Złoty Bilet”, uprawniający wszystkich członków rodziny do bezpłatnego podróżowania rewalską wąskotorówką do końca sezonu przewozowego 2014 oraz reklamówkę z pamiątkowymi gadżetami.