W czwartek, 8 września 2022 r., zgodnie z wieloletnią tradycją, wagony nadmorskiej wąskotorówki po raz kolejny wypełniły się seniorami z Domu Pomocy Społecznej w Gryficach. Pensjonariusze wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce po wąskich torach na trasie z Gryfic do Trzęsacza.

Wrześniowe wycieczki nad morze dla seniorów z gryfickich domów pomocy społecznej są od lat atrakcyjną alternatywą spędzenia czasu i okazją do oderwania się, choć na chwilę od trosk i codziennej rutyny. Tego rodzaju społeczną działalność wspiera od wielu lat spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa, zapewniając pensjonariuszom darmowy przejazd kolejką na malowniczej trasie z Gryfic do Trzęsacza.

– Oprócz przejazdu kolejką, na naszych podopiecznych czeka dzisiaj jeszcze sporo atrakcji – mówi pani Marzena Pelc – dyrektor DPS w Gryficach i organizatorka przedsięwzięcia. – Najpierw słodki poczęstunek: drożdżówka i kawa, a potem poszukiwanie skarbów na plaży. Na naszej imprezie pojawią się też specjalni goście: pan Starosta Powiatu Gryfickiego – Ryszard Chmielowicz oraz wójt Gminy Rewal – Konstanty Tomasz Oświęcimski – dodaje z satysfakcją pani dyrektor.

W tym roku, w wyprawie do Trzęsacza wzięło udział ponad 100 osób. Wśród personelu, zapewniającego seniorom opiekę podczas wycieczki znalazła się opiekunka, która specjalnie na okazję przejazdu wąskotorówką ubrała się w mundur kolejarski. Gratulujemy oryginalnego pomysłu i fantazji! 

Pani dyrektor z gryfickiego DPS-u również serdecznie gratulujemy wzorowej organizacji imprezy, a seniorom życzymy, aby wrażenia i pozytywne emocje z wycieczki pozostały jak najdłużej w ich wspomnieniach.