Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu wita chłodne dni nowymi atrakcjami. Od listopada może pochwalić się nowymi eksponatami, które już na dniach znaleźć będzie można na wystawach stałych. Składają się na nie współczesna kotwica, wyciągarka, nóż do patroszenia ryb, narzędzie do poławiania oraz mosiężny hak.

Jesień obfitowała także nową wystawą czasową pt. Sochocińskie guziki. Ślad dawnej tradycji. Ekspozycji towarzyszy projekcja filmu dokumentalnego opowiadającego o tradycyjnym sochocińskim guzikarstwie. Goście mogą poznać cały proces ręcznej produkcji guzików z muszli morskiej oraz rzecznej, a oprócz prezentowanego finalnego produktu zobaczyć można surowiec oraz pośrednie etapy produkcji. Warto zapoznać się rzadko spotykanymi maszynami guzikarskimi, tj. tokarka, borownia czy dziurkarka.

Komu nie dość tematyki rybołówstwa zapraszamy na inną wystawę czasową, będąca efektem współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie: Rybacy z przeszłości. Fotografie dawne i narzędzia ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Nie rezygnujemy z zajęć interaktywnych, prowadzonych przez profesjonalnych edukatorów. Prócz świetnej zabawy zapewniamy olbrzymią dawkę wiedzy, zarówno dla gości indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Poławiaj razem z nami!