W niedzielę 27 września br. poznaliśmy zwycięzców III edycji Ogólnopolskiego Turnieju „ Football Cup Niechorze 2015”. Przez dwa dni zacięte pojedynki toczyło siedem zespołów: Zawisza Bydgoszcz, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Ap Kotwica Kołobrzeg, Ks Polkowice, Błękitni Stargard, oraz Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Organizatorem turnieju było Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal, które zadbało o odpowiednie przygotowanie kompleksu sportowego w Niechorzu oraz całą oprawę imprezy. Podczas turnieju mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym jednocześnie na dwóch boiskach piłkarskich. Każda drużyna miała okazję walczyć na boisku ze sztuczną i naturalną murawą. W sumie w 21 spotkaniach strzelono 55 bramek. W rywalizacji dwudniowego turnieju „Football Cup Niechorze 2015” najlepsza okazała się drużyna szczecińskiej Pogoni, która z pięcioma zwycięstwami i jednym remisem pewnie zajęła pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Kotwica Kołobrzeg, a na trzecim Lechia Gdańsk. Gospodarze turnieju zespół Wybrzeża Rewalskiego z dwiema porażkami, trzema zwycięstwami i remisem zajął czwarte miejsce. Na kolejnych miejscach: KS Polkowice, Błękitni Stargard i Zawisza Bydgoszcz. Cała impreza opatrzona była komentarzem sportowym i konferansjerskim Marcina Tylutkiego, który w przerwach między spotkaniami prowadził konkursy dla publiczności i zmagania dla zawodników. Młodzi piłkarze oprócz zdobytego doświadczenia i pamiątkowych medali i pucharów z gminy Rewal wywieźli, także nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju.  Szczególne podziękowania należą się Panu Piotrowi Skoczeniowi, JAKO SPORT, Gminie Rewal, MN Sport, oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, bez których nie udałoby się zorganizować imprezy na tak wysokim poziomie.

Dziękujemy uczestnikom, sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom, jednocześnie zapraszamy na kolejny turniej w majówkę 2016 r.