17 października, w kompleksie wypoczynkowym Sandra w Pogorzelicy rozstrzygnięty został konkurs „Gryficka Rega 2014”. Podczas uroczystej gali finałowej statuetka w kategorii „Turystyka” przyznana została spółce Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Statuetkę z rąk starosty gryfickiego Kazimierza Sacia odebrał osobiście prezes spółki – Janusz Cetera, który podziękował za to wyróżnienie w imieniu załogi rewalskiej wąskotorówki oraz wszystkich osób, dzięki którym Nadmorska Kolej Wąskotorowa odzyskała swój dawny blask i obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych atrakcji turystycznych naszego regionu.

Nagroda cieszy, tym bardziej, że dotyczy ona pierwszego roku działalności kolei wąskotorowej, od czasu zakończenia prac rewitalizacyjnych. Przypomnijmy, że nadmorska wąskotorówka w ubiegłorocznym sezonie zanotowała rekord popularności, przewożąc od początku maja do końca września 2014 r. ponad 150 tys. pasażerów.    

Plebiscyt „Gryficka Rega”, który w tym roku odbył się już po raz 12. jest od lat najbardziej prestiżowym wydarzeniem w powiecie gryfickim. Głównym celem konkursu jest inicjowanie pozytywnego współzawodnictwa oraz wyróżnienie osób i instytucji, których działalność społeczna, kulturalna i gospodarcza ma istotny wpływ na wydarzenia i rozwój Powiatu Gryfickiego. W tym roku kapituła przyznała statuetki w 11 kategoriach: Turystyka, Gospodarka, Edukacja, Kultura, Sport, Ambasador Powiatu, Rolnictwo, Wydarzenie Roku, Samorząd Lokalny, Wolontariusz Roku oraz Młode Wilki. Pod uwagę brane były między innymi takie kryteria, jak: promocja w regionie, wyróżnienia oraz uznanie społeczne. Zdobywcy „Gryfickiej Regi 2014” otrzymali statuetki, dyplomy uznania oraz możliwość oficjalnego posługiwania się znakiem i hasłem „Gryfickiej Regi 2014”.