Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że podczas wakacyjnych weekendów od 24.07.2021 do 08.08.2021 na terenie województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, zostanie zorganizowane wydarzenie plenerowe pod nazwą Gra miejska „Na szlaku Baltic Pipe”.

Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki duński i polski, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach. Równocześnie Baltic Pipe pozwoli na przesyłanie gazu z Polski do Danii.

W kilkunastu miejscowościach znajdujących się na trasie rozbudowy polskiego systemu przesyłowego w ramach Projektu Baltic Pipe dzieci i młodzież wraz ze swoimi opiekunami oraz zainteresowani udziałem w wydarzeniu dorośli będą mogli wziąć udział w wyjątkowej grze terenowej z wykorzystaniem aplikacji elektronicznej połączonej z elementami geocachingu. 

Każdy uczestnik po zarejestrowaniu się na stronie internetowej wydarzenia: www.naszlakubalticpipe.pl (strona w przygotowaniu) i pobraniu aplikacji na telefon, otrzyma trzygodzinny dostęp do gry w wybranej przez siebie miejscowości. Przed przystąpieniem do gry należy pobrać aplikację i obejrzeć  film edukacyjny zamieszczony na stronie wydarzenia. We wskazanym dniu w godzinach 10:00-18:00 wystarczy udać się w wyznaczone miejsca startowe, zalogować się do gry, skanując kod QR swoim smartfonem i rozpocząć zabawę.

Zadaniem uczestników będzie dotarcie do kolejnych miejsc oznaczonych ikonkami na mapie widocznej na ekranie smartfonu i rozwiązanie zadań takich jak: quiz, ułożenie puzzli ze zdjęcia, zagadki logiczne i pamięciowe. Każde poprawnie wykonane zadanie zostanie punktowane.

Uzyskanie określonego minimum punktów gwarantuje Uczestnikowi zdobycie nagrody, którą jest e-karta o wartości 50 zł na zakupy w sklepie www.empik.com. Dodatkowo każdy Uczestnik ma szansę, korzystając z odkrytych wskazówek, odnaleźć ukrytą w terenie prawdziwą skrzynię ze skarbami  

Uczestnicy Gry miejskiej „Na szlaku Baltic Pipe” będą mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat lokalnych atrakcji i zabytków, a także znajomością zagadnień z ekologii. W trakcie gry uczestnicy dowiedzą się również więcej na temat energii, gazu ziemnego oraz samej inwestycji Baltic Pipe – strategicznego projektu dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Daty i miejscowości, w których odbędzie się Gra miejska „Na szlaku Baltic Pipe”:

woj. wielkopolskie

24.07.2021 – Odolanów

25.07.2021 – Lwówek, Międzychód

woj. lubuskie

31.07.2021 – Przytoczna, Skwierzyna

01.08.2021 – Deszczno, Santok, Strzelce Krajeńskie

woj. zachodniopomorskie

07.08.2021 – Pełczyce, Stargard

08.08.2021 – Gryfice, Rewal

 

Do udziału w Wydarzeniu zaprasza organizator – Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.