28 kwietnia 2015 r., odbył się egzamin na kartę pływacką dla uczniów klas III-VI z naszej gminy.

Wydarzenie to jest nasza gminną tradycją i odbywa sie cyklicznie od 12 lat. To podsumowanie udziału uczniów w zajęciach na basenie, bowiem, dzięki  współpracy z  ośrodkiem wczasowo-sanatoryjnym ” Sandra”, uczniowie, w pierwszym semestrze, mieli możliwość  uczęszczać na zajęcia z nauki i doskonalenia pływania ,pod okiem swoich nauczycieli wychowania fizycznego.

28 kwietnia  2015 każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności ,biorąc udział w egzaminie, na którym, jak co roku wymagane było:  przepłynięcie 200 m. stylem dowolnym ( w tym min 50 m. stylem grzbietowym) oraz przepłynięcie pod lustrem wody co najmniej 5 m.

Do sprawdzianu przystąpiło 21 uczniów z naszej gminy z czego 12 otrzyma kartę a pozostali zostaną uhonorowani dyplomem ” Już pływam”. Osoby ,które tego dnia nie zaliczyły egzaminu,  mają szanse spróbować ponownie w przyszłym roku.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem egzaminu czuwał ratownik WOPR Pan Piotr Lisowski, na co dzień czuwający nad bezpieczeństwem kąpiących się gości w ośrodku „Sandra” oraz nauczyciele wf i instruktorzy pływania: Aleksandra Kasprzak z Rewala i Piotr Kinka z Niechorza.

Podsumowaniem tych wspaniałych emocji i nagrodą dla uczestników za ich trud włożony w egzamin był wspólny poczęstunek w kawiarence ,podczas którego poznaliśmy tegorocznych zdobywców kart pływackich, a byli to:

ZSO w Pobierowie- Alex Przywóski,  Jędrzej Majdziński oraz Jasmin Szredziński

ZSP w Niechorzu-Szymon Kaczyński, Oliwia Myjak, Zuzanna Żoła, Aleksandra Skupień , Julia Stolz

ZSS Rewal- Maciej Pekról, Justyna Balkowska,  Marcel Hagaj, Michał Petrykowski

Serdecznie gratulujemy uczniom, którym udało sie zdobyć uprawnienia pływackie a  pozostałych, zachęcamy do wytrwałych treningów. Nauka pływania to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale także sposób na aktywne i radośnie spędzenie czasu w trosce o zdrowy tryb życia.

W imieniu wszystkich uczestników chciałbym podziękować Panu wójtowi oraz Paniom dyrektor ze szkół z naszej gminy, za to, że  widzą sens w tym, by nasi uczniowie mogli aktywnie spędzać czas na basenie, jednocześnie zdobywając umiejętności pływackie. Warto inwestować  w nasze młode pokolenie, dbając o ich prawidłowy rozwój fizyczny.

Wielkie podziękowania za przychylność i udostępnienie szkołom basenu oraz smakowite zakończenie w kawiarni, kieruję do Pana Zalewskiego.